Trwa ładowanie...
d2yhtru
19-01-2016 13:35

Karimpol rozpoczął budowę wieżowca Skyliner o szac. wartości ponad 100 mln euro

Warszawa, 19.01.2016 (ISBnews) - Karimpol rozpoczął realizację wieżowca Skyliner z ok. 44 tys. m2 powierzchni najmu w Warszawie o szacowanej wartości przekraczającej 100 mln euro, poinformował partner zarządzający Karimpolu Harald Jeschek. Chce udostępnić budynek najemcom w 2019 r.

d2yhtru

"Polska jest kluczowym krajem w działalności naszej grupy, a Skyliner to nasza największa inwestycja w tym regionie Europy. Wybór dzielnicy Wola w Warszawie był naturalny, wkrótce stanie się ona jednym z najbardziej prestiżowych rejonów biznesowych stolicy Polski. Zazwyczaj budujemy budynki, które goszczą główne siedziby dużych firm z takich branż, jak bankowość i finanse, ubezpieczenia, IT czy usługi" - powiedział Jeschek, cytowany w komunikacie.

Zaznaczył, że wieżowiec będzie miał 195 m wysokości i będzie plasował się w elitarnej grupie najwyższych budynków w stolicy Polski.

"Rozpoczęliśmy podziemne prace budowlane, a jednocześnie trwają przygotowania dokumentacji przetargowej do kolejnych etapów budowy. Szacowana wartość inwestycji plasuje ją w kategorii projektów przekraczających 100 mln euro. Finansowany ma być w formule project finance. Rozmowy będziemy prowadzić zarówno z polskimi bankami, jak i międzynarodowymi z którymi zwykle współpracujemy. Mamy wszystkie wymagane pozwolenia" - dodał partner zarządzający Karimpolu.

Zakłada 30 miesięcy realizacji i chce udostępnić budynek najemcom w 2019 r. "Celujemy teraz wstępnie w pierwsze umowy z potencjalnymi najemcami, zainteresowanymi konkretną powierzchnią 5-10 tys. m2" - wskazał Jeschek.

Skyliner zaoferuje ok. 44 tys. m2 powierzchni najmu, parking na ok. 430 miejsc i 21 wind.

Karimpol Group to deweloper działający na rynku nieruchomości w regionie Środkowej Europy. W Polsce obecny jest od 1997 roku. Dotychczas zrealizował 7 projektów biurowych w Warszawie, w tym biurowce Equator w al. Jerozolimskich.

(ISBnews)

d2yhtru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yhtru