Trwa ładowanie...
d3uclcm

Karo wnioskuje do UOKiK o zgodę na przejęcie Walcowni Dziedzice z grupy Hutmena

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Karo - Biuro Handlu Zagranicznego z siedzibą w Toruniu złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Walcownią Metali "Dziedzice" z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach, podał Urząd.

Share
d3uclcm

Wniosek wpłynął 18 grudnia, sprawa jest w toku.

"Koncentracja ma nastąpić w formie przejęcia kontroli na skutek transakcji nabycia akcji spółki. Spółka KARO - Biuro Handlu Zagranicznego sp. z o.o. planuje dokonanie zakupu 100% akcji w spółce Walcownia Metali 'Dziedzice' S.A., finansując transakcję częściowo wkładem własnym, a częściowo z kredytu inwestycyjnego" - czytamy w komunikacie.

Główna działalność Karo skupia się na obszarze handlu metalami kolorowymi. Przedsiębiorcą uczestniczącym bezpośrednio w koncentracji jest także spółka Walcownia Metali "Dziedzice". Prowadzona przez spółkę działalność gospodarcza polega przede wszystkim na produkcji wyrobów metalowych (półfabrykatów z metali nieżelaznych, w szczególności prętów, rur i płaskowników mosiężnych oraz rur kondensacyjnych do wymienników ciepła).

d3uclcm

Walcownia Metali "Dziedzice" wchodzi w skład grupy miedziowej Hutmenu, stanowiąc tym samym część grupy kapitałowej Impexmetal. Oprócz Walcowni, w jej skład wchodzi około 30 firm, krajowych i zagranicznych, operujących przede wszystkim w sektorze metali nieżelaznych. Od połowy lat 70-tych Impexmetal przeprowadza transakcje na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME), zaś od 24 czerwca 1997 r. jej akcje są notowane na GPW. Od 2005 r. Impexmetal wchodzi także w skład grupy kapitałowej Boryszew - jednej z największych grup przemysłowych w Polsce.

(ISBnews)

d3uclcm

Podziel się opinią

Share
d3uclcm
d3uclcm