Trwa ładowanie...

Karta Dużej Rodziny. Zniżki dla 1,74 mln Polaków

1,6 tys. firm i instytucji oferujących zniżki, 100 nowych partnerów, ponad 1,74 mln członków rodzin wielodzietnych objętych wparciem - to najnowszy bilans Karty Dużej Rodziny, o którym poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Karta Dużej Rodziny. Zniżki dla 1,74 mln PolakówŹródło: Fotolia
d1ud70k
d1ud70k

Program zniżek dla dużych rodzin zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Obecnie 1,6 tys. firm i instytucji oferujących zniżki, 100 nowych partnerów, ponad 1,74 mln członków rodzin wielodzietnych objętych wparciem - to najnowszy bilans Karty Dużej Rodziny.

Do programu dołączyła m.in. sieć sklepów Lidl ze zniżkową, kwietniową ofertą na warzywa i owoce. "Liczę, że ta współpraca nabierze stałego charakteru, a zniżki dla dużych rodzin będą jeszcze bardziej atrakcyjne" - powiedziała cytowana w komunikacie biura prasowego resortu minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Jak poinformowano, od stycznia, Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" - który zajmuje się pozyskiwaniem partnerów Karty Dużej Rodziny - zawarł umowy z prawie 100 partnerami o zasięgu lokalnym. Obecnie trwają negocjacje ze 100 nowymi podmiotami.

Wśród nowych partnerów jest firma Skanet z województwa małopolskiego, która oferuje rodzinom wielodzietnym 15 proc. zniżki na dostawę internetu oraz 50 proc. zniżki na jego instalację, przychodnia Fontes-med z woj. kujawsko-pomorskiego z 15 proc. rabatem na usługi zdrowotne czy Bingo Group z woj. łódzkiego z 20 proc. zniżką na kursy językowe.

d1ud70k

Do tej pory wydano 1,74 mln Kart dla 373 tys. rodzin wielodzietnych. Najwięcej przyznano ich w województwach: mazowieckim, małopolskim i śląskim. Miesięcznie średnio składanych jest ok. 5 tys. wniosków o przyznanie Karty. Zniżki oferuje ok. 1600 firm i instytucji.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny z co najmniej trójką dzieci, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Obecnie Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek w ok. 13 tys. punktach handlowych i usługowych u 1,5 tys. partnerów.Jej posiadacze mogą robić tańsze zakupy w sklepach m.in. Carrefour, Piotr i Paweł, Simply Market.

Do tego w ofercie Karty Dużej Rodziny jest 450 stacji benzynowych Lotosu, który przystąpił do programu już w grudniu 2014 r. oraz 1759 stacji Orlenu, który zniżki wprowadził rok później. Można tam liczyć na tańsze paliwo i rabaty np. w myjniach.

Lista zniżek jest dostępna na stronie www.rodzina.gov.pl.

d1ud70k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ud70k