Trwa ładowanie...
d43icgv

Karty zbliżeniowe zamiast gotówki na drobne zakupy

Płatność w sklepie lub restauracji może trwać krócej niż sekundę pod warunkiem, że z portfela wyciągniemy kartę zbliżeniową, a nie gotówkę.

Share
d43icgv

Karty zbliżeniowe powstały po to, by usprawnić zakupy, zwłaszcza te częstsze, drobne transakcje robione na co dzień. W Polsce górny limit zapłaty taką kartą ustalono na 50 złotych, w Europie wynosi on 20 euro, w Anglii 10 funtów.

Płacąc kartą zbliżeniową nie trzeba podawać jej sprzedawcy ani wpisywać numeru PIN w terminalu, Według badań przeprowadzonych przez firmę McDonald`s skrócenie czasu płatności o 6 sekund przekłada się na 1-procentowe zwiększenie sprzedaży w ciągu dnia. Karty bezstykowe wyglądają tak samo, jak stare karty, ale mogą też przybierać inne formy, np. nalepki na telefon lub breloczka na klucze. Mogą być również wbudowane w telefon komórkowy. W Polsce największą realizacją projektu opartego o technologię bezstykową jest jak do tej pory Warszawska Karta Miejska wprowadzona w roku 2001. Od tamtego czasu wydano już ponad 2 miliony takich kart.
IP

d43icgv

Podziel się opinią

Share
d43icgv
d43icgv