Trwa ładowanie...

Kawa, czy herbata? Zastanów się dwa razy, zanim zamówisz je w samolocie

Ciężko jest się obyć bez gorącej kawy, czy herbaty (wedle uznania) po długiej podróży samolotem. Gdy budzisz się o świcie po wielogodzinnym locie i niebawem czeka cię wysiadka, gorący, pobudzający napój to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl. Członkowie personelu pokładowego radzą, by zastanowić się nad tym wyborem.

Share
Kawa, czy herbata? Zastanów się dwa razy, zanim zamówisz je w samolocie
Źródło: Shutterstock.com, Fot: Anton Watman
d25vjds

Stacja NBC 5 sprawdziła, co tak naprawdę pijemy, będąc "w niebie". Okazuje się, że podczas lotu pasażerowie dostają kawę i herbatę z wody pochodzącej z kranu, a nie z butelki. Według badań EPA ze 158 sprawdzonych samolotów, 13 proc. zawierało różne bakterie z grupy coli. Dwa z samolotów okazały się mieć niebezpieczne Escherichia coli (E.coli), które prowadzą do poważnych zatruć pokarmowych i infekcji, jak zapalenie opon mózgowych – połowa przypadków kończy się śmiercią.

Jak donosi Business Insider, dodatkowe badanie EPA wykazało, że co ósmy samolot nie spełnia standardów agencji w zakresie bezpieczeństwa wód.

d25vjds

Woda na pokładzie jest sprawdzana według zaleceń Agencji Ochrony Środowiska w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Te rozporządzenia mówią, jak testować wodę i jak czyścić zbiorniki, jednak nie są one wystarczająco egzekwowane. Bakterie prawdopodobnie dostają się do wód podczas tranzytów. Zgodnie z badaniami z 2015 r., w pojazdach transportujących zaopatrzenie pojawia się więcej mikroorganizmów, niż w pierwotnym źródle wody. Z ciężarówki przenoszą się do samolotu.

Dr Cedric Spak, specjalista ds. chorób zakaźnych w Centrum Medycznym Uniwersytetu Baylor, powiedział NBC, że osoby z osłabionym układem odpornościowym powinny unikać picia herbaty i kawy na pokładzie samolotu i wybierać wodę w butelce. Dodał również, że osoby z niemowlętami i małymi dziećmi powinny się dwa razy zastanowić, zanim napełnią butelkę czy kubeczek dziecka kranówką z samolotu.

Zobacz też: Airbus A380 będzie jeszcze większy

d25vjds

Podziel się opinią

Share
d25vjds
d25vjds