Trwa ładowanie...
df1sc5f

KBC Securities wycofuje się z działalności maklerskiej w Polsce

26.04. Warszawa (PAP) - KBC Secutities zdecydowało o wycofaniu się z działalności maklerskiej w Polsce, oraz ograniczeniu innych form aktywności na polskim rynku. Dotychczasowych...

Share
df1sc5f

26.04. Warszawa (PAP) - KBC Secutities zdecydowało o wycofaniu się z działalności maklerskiej w Polsce, oraz ograniczeniu innych form aktywności na polskim rynku. Dotychczasowych klientów KBC ma przejąć Dom Maklerski BOŚ - poinformował KBC Securities w komunikacie prasowym.

KBC Securities planuje skoncentrować się w Polsce na obsłudze profesjonalnych klientów, zarówno po stronie kupującej jak i sprzedającej. Dom maklerski wycofa się natomiast z działalności brokerskiej, sprzedaży instytucjonalnej, działań animatorskich oraz analiz i usług zarządzania finansami dla korporacji.

W związku z ograniczeniem działalności dom maklerski zapowiedział redukcję zatrudnienia. Obecnie KBC Securities zatrudnia w Polsce 95 osób.

18 kwietnia Credit Suisse poinformował, że przenosi platformę tradingową z Warszawy do Londynu, ale nie rezygnuje z innej działalności w Polsce, w tym z działalności inwestycyjnej. (PAP)

kuc/ gor/

df1sc5f

Podziel się opinią

Share
df1sc5f
df1sc5f