Trwa ładowanie...
volkswagen

KE godzi się na przejęcia Volkswagena w Polsce

KE zezwoliła w poniedziałek na przejęcie przez niemiecki koncern samochodowy Volkswagen AG spółek KPI Polska i Skoda Auto Polska, które zajmują się w Polsce importem i dystrybucją aut Volkswagena. KPI Polska była do niedawna kontrolowana przez Jana Kulczyka.

Share
KE godzi się na przejęcia Volkswagena w Polsce
Fot: AFP / ANGELIKA WARMUTH
d2zboo7

Ponadto Volkswagen AG przejmie dwie spółki świadczące w Polsce na jego rzecz usługi finansowe i ubezpieczeniowe: Volkswagen Bank Polska oraz Volkswagen Leasing Polska.

"Komisja Europejska doszła do wniosku, że proponowana transakcja nie prowadzi do znacznej zmiany w strukturze polskiego rynku i w związku z tym nie zaburzy efektywnej konkurencji w Europejskim Obszarze Gospodarczym" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie Komisji Europejskiej.

Jak pisała w listopadzie "Gazeta Prawna", do niemieckiego koncernu trafi cały motoryzacyjny majątek Kulczyk Investments: 50,1 proc. w KPI Polska oraz 49 proc. udziałów w Skoda Auto Polska, a Volkswagen Financial Services i Volkswagen Bank przejmą mniejszościowe pakiety w Volkswagen Leasing Polska i Volkswagen Bank Polska.

d2zboo7

Podziel się opinią

Share
d2zboo7
d2zboo7