Trwa ładowanie...
d272md3

Volkswagen Bank

Najnowsze informacje
www.vwbank.pl
Źródło: www.vwbank.pl, fot: Materiały prasowe

Volkswagen Bank to bank samochodowy specjalizujący się w kredytach na auta Volkswagen, Seat, Audi, Škoda i Porsche. Zajmuje się też między innymi leasingiem i ubezpieczeniami.

Historia

Volkswagen Bank Polska S.A. powstał w Warszawie w 1998 roku i rozpoczął prowadzenie działalności obejmującej obszar kredytów samochodowych oraz współpracę z dealerami samochodowymi Volkswagena. W 2001 roku ruszyła też oferta dla klientów indywidualnych i podmiotów gospodarczych w ramach usługi Volkswagen Bank direct.

Znaczącą zmianą dla Volkswagen Bank Polska S.A. było dołączenie w styczniu 2016 roku do niemieckiej marki Volkswagen Financial Services, w ramach której udostępniono usługi bankowe i ubezpieczeniowe, a także leasing.

W sierpniu 2017 roku Volkswagen Bank Polska poinformował o planowanym połączeniu z niemiecką instytucja finansową Volkswagen Bank GmbH, z którym to przekształceniem wiązała się zmiana profilu działalności – bank wycofał ofertę dla klientów indywidualnych, proponując im przeniesienie konta do Eurobanku, i ograniczył ją do produktów dla przedsiębiorstw.

Działalność

Volkswagen Bank Polska należy do Związku Banków Polskich i prowadzi działalność w ramach koncernu samochodowego Volkswagen – udostępnia usługi (leasing, kredyty czy ubezpizeczenia) dla marek: Volkswagen, Seat, Škoda, Audi, Porsche. W drugiej połowie 2017 roku zmienił strategię prowadzenia wiadomości, wycofując ofertę dla klientów indywidualnych i planując poszerzenie usług klientów biznesowych (konta, lokaty, kredyty, leasing, ubezpieczenia).

W ramach działalności Volkswagen Bank Polska S.A. prowadził akcje wspierające organizacje pozarządowe. W 2007 roku udostępnił Polskiej Akcji Humanitarnej dwa samochody, które przez trzy lata wykorzystywane były podczas przeprowadzania Akcji Pajacyk. W 2012 roku bank dofinansował Fundację "Nasze Dzieci", a od 2013 roku wspiera Fundację Jaśka Meli "Poza Horyzonty".

Struktura

Z początkiem 2016 roku Volkswagen Bank Polska, Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy oraz polski oddział Volkswagen Leasing GmbH stały się częścią marki Volkswagen Financial Services, czyli holdingu działającego w ramach koncernu Volkswagen.

Główna siedziba Volkswagen Bank Polska znajduje się w Warszawie przy ul. Rondo ONZ 1.

Kierownictwo

Prezesem zarządu Volkswagen Banku w 2013 roku został Mikołaj Woźniak, pozostałymi członkami zarządu są Ronald Kulikowski, Dariusz Sekulski oraz Jirina Tapsikova.

Finanse

Kapitał zakładowy spółki Volkswagen Bank Polska wynosi ok. 107 mln zł.

d272md3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d272md3
d272md3
d272md3