Trwa ładowanie...
d2pgcxz

KEP ws. uroczystości pogrzebowych (komunikat)

...

d2pgcxz
d2pgcxz

16.04. Warszawa - Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski informuje:

Jak poinformowała w dniu wczorajszym Nuncjatura Apostolska w Polsce, zarówno na uroczystości pogrzebowej w Warszawie, jak i w Krakowie, Ojca Świętego Benedykta XVI będzie reprezentował kard. Angelo Sodano, dziekan Kolegium Kardynalskiego.

Sobotnia msza św. na pl. Piłsudskiego, będąca pożegnaniem wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, rozpocznie się o godz. 13.00. Będzie ją koncelebrował Episkopat Polski pod przewodnictwem kard. Sodano, który również wygłosi homilię. Początek i zakończenie wygłoszone będą w języku włoskim, zasadnicza część zostanie przeczytana po polsku.

Przed błogosławieństwem modlitwę za tragicznie zmarłych odmówią przedstawiciele Kościołów prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego. Na zakończenie zgromadzeni odśpiewają pieśń "Boże, coś Polskę".

d2pgcxz

O godz. 18.00 w archikatedrze warszawskiej św. Jana rozpocznie się msza św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich. Uroczystości przy wystawionych trumnach z ciałami pary prezydenckiej przewodniczyć będzie metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Po mszy św. rozpocznie się modlitewne czuwanie, które zakończy się w niedzielę o godz. 7 rano.

Pogrzeb prezydenta i jego małżonki odbędzie się w niedzielę, 18 kwietnia w Krakowie. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się w bazylice Mariackiej o godz. 14.00. Będzie jej również przewodniczyć przedstawiciel Ojca Świętego, kard. Angelo Sodano. Wraz z nim Eucharystię będą koncelebrować biorący udział w uroczystościach kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z Polski i z zagranicy. Homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik.

Po mszy św. kondukt pogrzebowy przejdzie do katedry wawelskiej. Liturgię pogrzebową odprawi metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich zostaną złożone krypcie, która stanie się miejscem pamięci zarówno Prezydenta Rzeczpospolitej oraz tych wszystkich, którzy zginęli, pełniąc publiczną misję w służbie Polsce, jak i ofiar z Katynia sprzed siedemdziesięciu lat.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2pgcxz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pgcxz