Trwa ładowanie...
d1hmph6

Kernel szacuje, że produkcja zboża na Ukrainie w tym roku spadnie o 20 proc.

03.08. Warszawa (PAP) - Kernel szacuje, że produkcja zboża na Ukrainie w tym roku spadnie o 20 proc., do 45,5 mln ton, a roślin oleistych spadnie o 2 proc., do 12,6 mln ton -...

Share
d1hmph6

03.08. Warszawa (PAP) - Kernel szacuje, że produkcja zboża na Ukrainie w tym roku spadnie o 20 proc., do 45,5 mln ton, a roślin oleistych spadnie o 2 proc., do 12,6 mln ton - podała spółka w komunikacie. Kernel informuje jednocześnie, że jej wyniki produkcji rolnej są "lepsze niż przeciętne" na Ukrainie.

Kernel obecnie ocenia potencjał eksportu zboża z Ukrainy w ciągu rocznego okresu sprzedaży przypadającego na lata 2012/2013 na około 20 mln ton.

"Co prawda ocenia się, że całkowita produkcja zboża ma spaść o 11 milionów ton rok do roku, ale wyjątkowo duże zapasy przeniesione powinny zrekompensować niższą produkcję, co spowoduje, że zmiany w eksporcie w obecnym sezonie będą marginalne" - napisano w komunikacie.

d1hmph6

"Zwracamy jednak uwagę, że powyższy scenariusz może zostać skorygowany w dół, jeśli niekorzystne warunki pogodowe wpłyną negatywnie na oczekiwaną produkcję kukurydzy w kraju, a więc również na obniżenie ilości kukurydzy na eksport" - podała spółka.

Firma poinformowała, że jej wyniki produkcji rolnej są lepsze niż przeciętne na Ukrainie.

"Po zebraniu większości wczesnych plonów możemy stwierdzić, że plony pszenicy i rzepaku na naszych polach zmniejszyły się odpowiednio o 8 proc. i 4 proc. rok do roku, a plony jęczmienia są o 7 proc. wyższe rok do roku dzięki bardzo dobrym zbiorom zbóż zasianych wiosną" - podała spółka. (PAP)

morb/ asa/

d1hmph6

Podziel się opinią

Share
d1hmph6
d1hmph6