Trwa ładowanie...
d4bxnhe

Kernel w roku 2012/2013 oczekuje ok.15-proc. marży w segmencie produkcji oleju luzem

28.11. Warszawa (PAP) - Kernel w roku 2012/2013 oczekuje ok. 15-proc. marży w segmencie produkcji oleju luzem - poinformował podczas telekonferencji Andrey Verevskiy,...

Share
d4bxnhe

28.11. Warszawa (PAP) - Kernel w roku 2012/2013 oczekuje ok. 15-proc. marży w segmencie produkcji oleju luzem - poinformował podczas telekonferencji Andrey Verevskiy, przewodniczący rady dyrektorów Kernel Holding. Dla segmentu przygotowywana jest nowa strategia, która zostanie opublikowana do końca bieżącego roku rozliczeniowego. Kernel planuje także zmiany w segmencie cukru i sprzedaż niektórych jego aktywów.

"Marża w segmencie oleju luzem w pierwszym kwartale obniżyła się rok do roku do 13,1 proc. z 14,6 proc. W tej chwili sytuacja w segmencie się stabilizuje i zakładam, że na koniec roku 2012/2013 pokażemy marżę na poziomie około 15 proc." - powiedział podczas telekonferencji Verevskiy.

Yuriy Kovalchuk, dyrektor IR Kernela poinformował także, że marże w segmencie zbożowym pozostają na niskim poziomie i spółka nie spodziewa się poprawy w tym zakresie w bieżącym roku obrotowym. Słabość sektora zbożowego na Ukrainie może jego zdaniem stanowić motywację do konsolidacji, w której Kernel chce aktywnie uczestniczyć.

Potwierdził także, że Kernel poddał strategicznej analizie segment produkcji cukru i planuje zbycie pewnych jego aktywów. Do tej pory nie zostały zawarte żadne umowy sprzedaży, transakcji można spodziewać się już w nowym roku kalendarzowym.

Dla segmentu zbożowego także planowane są nowe decyzje strategiczne. Publikacja nowych założeń ma nastąpić do końca bieżącego roku obrotowego.(PAP)

mto/ asa/

d4bxnhe

Podziel się opinią

Share
d4bxnhe
d4bxnhe