KGHM będzie ciął koszty i wstrzymuje prace nad integracją kopalń (opis)
23.10.Warszawa (PAP) - KGHM Polska Miedź zapowiedział wprowadzenie
programu obniżki kosztów i poprawy efektywności. Plan obejmuje
m.in. wstrzymanie prac nad integracją kopalń i...
23.10.Warszawa (PAP) - KGHM Polska Miedź zapowiedział wprowadzenie programu obniżki kosztów i poprawy efektywności. Plan obejmuje m.in. wstrzymanie prac nad integracją kopalń i centralizację zakupów - poinformował KGHM w komunikacie. Spółka zapowiada, że o szczegółach programu poinformuje w ciągu kilku dni.
"O szczegółach tego programu poinformujemy za kilka dni" - powiedział PAP Przemysław Ziółek z biura prasowego KGHM.
"Zostanie powołany zespół, który podejmie decyzję, na czym powinniśmy się skupić i które pomysły realizować" - dodał.
Ziółek poinformował, że do rozmów na ten temat zaproszono przedstawicieli związków zawodowych działających w spółce.
"Przedstawiciele związków dali nam sygnał, że chcą się spotkać z nami w poniedziałek i wtedy wypowiedzą się na temat naszych propozycji" - powiedział.
KGHM poinformował w czwartkowym komunikacie, że wobec sytuacji na rynkach finansowych i pogarszającej się sytuacji w otoczeniu spółki, w tym istotnego spadku cen miedzi, zarząd zdecydował o podjęciu doraźnych działań nakierowanych na uzyskanie szybkiego efektu obniżki kosztów i podniesienie efektywności.
Spółka liczy, że podjęte działania w krótkim czasie przyniosą istotne efekty w skali całej spółki.
"Jednocześnie zostały wstrzymane prace nad projektami dotyczącymi integracji kopalń oraz zmian organizacyjnych dotyczących hutnictwa, które w założeniach miały dać wymierne efekty w perspektywie 2 do 4 lat. Niemniej wszystkie elementy powyższych projektów, które mogą przynieść szybki efekt ekonomiczny będą kontynuowane" - napisano w komunikacie KGHM.
"W dalszym ciągu realizowane są, zapoczątkowane wcześniej, programy obniżki kosztów i podniesienia efektywności dotyczące różnych obszarów działalności spółki i grupy kapitałowej. Jednym z nich jest program centralizacji zakupów w skali grupy, który według ostrożnej oceny powinien przynieść w roku 2009 efekt oszczędnościowy rzędu co najmniej 200 mln złotych" - dodano. (PAP)
pam/ jtt/