Trwa ładowanie...
d3yvay5
d3yvay5

KGHM celuje w przekroczenie 1 mln ton miedzi rocznych zdolności produkcyjnych

Warszawa, 26.01.2015 (ISBnews) - Podstawowym celem KGHM Polska Miedź w nowej perspektywie strategicznej na lata 2015-2020 jest osiągnięcie łącznie rocznych zdolności produkcyjnych na poziomie ponad 1 mln ton miedzi ekwiwalentnej oraz kontynuacja procesów stałej poprawy efektywności prowadzonej działalności wydobywczej, podała spółka.
Share
d3yvay5

Według komunikatu spółki, w obszarze filaru strategii "rozwój bazy zasobowej", w ramach działalności eksploracyjnej oraz przejęć spółka przewiduje zastępowanie każdej wydobytej tony miedzi trzema tonami miedzi zawartej w nowych zasobach.

"Pozwoli to na zabezpieczenie długookresowych perspektyw działalności spółki oraz poprawę pozycji kosztowej. Spółka będzie koncentrowała się na eksploracji wokół obecnych obszarów aktywności górniczej oraz na poszukiwaniu niskokosztowych aktywów zlokalizowanych w stabilnych geopolitycznie lokalizacjach" - czytamy w komunikacie.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d3yvay5

Podziel się opinią

Share
d3yvay5
d3yvay5