Trwa ładowanie...
d32i4pk
23-11-2015 13:05

KGHM przegląda inicjatywy dot. capex w celu obniżenia kosztów

Warszawa, 23.11.2015 (ISBnews) - KGHM ma "wiele inicjatyw" mających na celu redukcję kosztów i już w IV kw. może pokazać poprawę na poziomie EBITDA, poinformował dyrektor naczelny ds. relacji inwestorskich Artur Tarnowski.

Share
d32i4pk

"Już w IV kw. będzie można zaobserwować poprawę na poziomie EBITDA. Jest też wiele inicjatyw w celu zejścia z kosztów, które już spadły o 17%. W capex przeglądamy, co musimy zrobić, bo są inicjatywy, które muszą być zakończone, np. w Polsce hutnictwo, czy obszar składowania odpadów Żelazny Most. Jednak są elementy, które nie muszą być realizowane przy obecnych cenach miedzi" - powiedział Tarnowski podczas konferencji Profesjonalny Inwestor SII.

Według jego słów, w Sierra Gorda w Chile jest kilkanaście inicjatyw kosztowych i chociażby trwają prace nad znalezieniem optymalnego poziomu zatrudnienia (redukcja o potencjalnie 100 osób). Wskazał, że oszczędności są identyfikowane też w projekcie Robinson w USA.

"Dostosowywanie pozycji kosztowej do warunków rynkowych trwa systematycznie" - skonkludował dyrektor KGHM.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d32i4pk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32i4pk
d32i4pk