Trwa ładowanie...
d1jac3q

Kierowcy, tankujcie pod korek, póki tanio! Paliwo będzie drożeć

W czasach koronawirusa pewną osłodą dla konsumentów mogły być ceny benzyny. Spadały do poziomów nie widzianych od lat. Ale to się skończy i to jeszcze w maju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stacja w Dzierżążnie, 12 kwietnia. Benzyna 95 po 3,99 za litr
Stacja w Dzierżążnie, 12 kwietnia. Benzyna 95 po 3,99 za litr (wp.pl)
d1jac3q

To, co obserwujemy na stacjach benzynowych, jest sporym oddechem dla portfela. Ceny przy dystrybutorach skłaniają do tego, by paliwo nalewać do pełna. Są najniższe od 11 lat!

I tak, benzyna 95 za litr kosztuje 3,89 zł, olej napędowy 4 zł, a autogaz 1,71 zł - to średnie ceny w Polsce na 7 maja podawane przez BM Reflex.

Tyle że zdaniem analityków niżej nie będzie. Co gorsze, szykuje się podwyżka.

d1jac3q

Wszystko przez to, że w górę poszły ceny na rynkach światowych. A jak cena w hurcie wzrasta, to wcześniej czy później wzrośnie i dla Kowalskiego.

Obejrzyj także: Przez koronawirusa ludzie ruszyli po elektronikę. Kamery internetowe to spektakularny przykład wzrostu cen

Cena benzyny w hurcie poszła w górę w ubiegłym tygodniu o 27 groszy, a oleju napędowego o 17 groszy, podaje "Super Express". Urszula Cieślak z Biura Maklerskiego Reflex, z którą rozmawiał dziennik, uważa, że do podwyżek dojdzie już w drugiej połowie miesiąca.

d1jac3q

Jakub Bogucki z e-petrol, na którego powołuje się "SE", uważa, że wzrost cen paliw może zależeć od znoszenia obostrzeń i zwiększenia ruchu lotniczego.

Jakkolwiek podwyżka powinna być nieznaczna, przynajmniej na razie, to oszczędni kierowcy nie powinni zwlekać - lepiej zatankować wtedy, gdy jest najtaniej.

Czytaj także: Ropa najtańsza od lat. Ale ponad połowa ceny benzyny na stacjach to podatki

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d1jac3q

Podziel się opinią

Share
d1jac3q
d1jac3q