Trwa ładowanie...
d1zimmt

Kilku członków FOMC chciało bardziej zdecydowanego działania Fedu - minutes

30.08. Waszyngton (PAP/Internet) - Kilku członków Federalnego Komitetu Otwartego było zdania, że Rezerwa Federalna powinna podjąć bardziej zdecydowane działania, aby wesprzeć...

d1zimmt
d1zimmt

30.08. Waszyngton (PAP/Internet) - Kilku członków Federalnego Komitetu Otwartego było zdania, że Rezerwa Federalna powinna podjąć bardziej zdecydowane działania, aby wesprzeć gospodarkę amerykańską, niż te podjęte na sierpniowym posiedzeniu FOMC - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fedu.

Kilku członków było zdania, że "rozwój sytuacji w gospodarce w ostatnim czasie usprawiedliwiał bardziej zdecydowany ruch" niż tylko wystosowanie zapewnienia o pozostawieniu stóp procentowych na obecnym "wyjątkowo niskim" poziomie przynajmniej do połowy 2013 roku.

Członkowie FOMC planują bardziej dogłębną debatę w sprawie dostępnych im opcji w trakcie wrześniowego, dwudniowego posiedzenia - wynika z raportu.

Fed rozważał użycie szeregu narzędzi, w tym skup dalszych obligacji z rynku w celu wsparcia gospodarki. Amerykańscy bankierzy centralni nie doszli jednak do porozumienia w kwestii dodatkowych kroków, jakie miałyby zostać podjęte, gdyby gospodarka miała się dalej osłabiać.

d1zimmt

Członkowie FOMC nie oczekują ponownej recesji w Stanach Zjednoczonych, przyznali jednak, że ożywienie w gospodarce jest wciąż do "pewnego stopnia niepewne" i narażone na negatywny wpływ szoków.

Kilku członków FOMC było zdania, że deklaracja Fedu o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian przynajmniej do połowy 2013 roku powinna być połączona z określeniem celów co do poziomów bezrobocia oraz stopy inflacji w USA.

Następne posiedzenie Fed, na którym zapadnie decyzja o stopach procentowych, odbędzie się 20-21 września. (PAP)

wst/ ana/

d1zimmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zimmt