Trwa ładowanie...
d3zil1s

Kino Polska i fundacja Piksel chcą wspólnie rozwijać 'uniwersalny' kanał TV

Warszawa, 19.10.2015 (ISBnews) - Kino Polska TV (KPTV) i Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej "Piksel" będą wspólnie ubiegać się o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym, oraz w przypadku uzyskania koncesji, wspólnie rozwijać taki kanał, podała spółka.

Share
d3zil1s

"KPTV i Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej 'Piksel' zdecydowały wspólnie ubiegać się o uzyskanie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego objętego ogłoszeniem przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 24 lipca 2015 r. w Monitorze Polskim z dnia 4 sierpnia 2015 r., poz. 669, oraz w przypadku uzyskania koncesji, wspólnie rozwijać taki kanał" - czytamy w komunikacie.

W tym celu 18 października 2015 r. została zawarta umowa inwestycyjna pomiędzy Piksel i KPTV.

"Piksel jest jedynym udziałowcem spółki Cable Television Networks & Partners Sp. z o.o., która złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym, prezentującego aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierającego audycje poświęcone idei samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych" - czytamy dalej.

d3zil1s

Umowa inwestycyjna dotyczy m.in. warunków objęcia przez KPTV udziałów w podwyższeniu kapitału zakładowego spółki, ustalenia zasad przyszłej współpracy pomiędzy PIKSEL i KPTV. Zgodnie z umową KPTV obejmie udziały, które będą stanowić 49% kapitału zakładowego Spółki za kwotę 10 000 001,50 zł.

KPTV zobowiązał się również, iż po otrzymaniu przez koncesji, przez okres do 3 lat, udzieli spółce pożyczek w formie pieniężnej do kwoty 20 mln zł.

Kino Polska TV S.A. to grupa medialna. Głównymi gałęziami biznesowymi grupy są: emisja i produkcja kanałów telewizyjnych, dystrybucja, działalność wydawnicza, produkcja filmowa, rekonstrukcja i archiwizacja dzieł polskiej kinematografii oraz internet. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 2011 r.

(ISBnews)

d3zil1s

Podziel się opinią

Share
d3zil1s
d3zil1s