Trwa ładowanie...
d3odm97

KLM odwołał 16 lotów do Wielkiej Brytanii z powodu pyłu wulkanicznego

Holenderski przewoźnik lotniczy KLM odwołał w poniedziałek 16 lotów do i z Wielkiej Brytanii z powodu zagrożenia pyłem wulkanicznym po erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn.

d3odm97
d3odm97

Odwołano planowane na wtorek loty do i z Aberdeen, Glasgow i Edynburga (Szkocja) i Newcastle (północna Anglia).

Brytyjski Urząd Meteorologiczny prognozuje, że chmura pyłu znad wulkanu Grimsvotn o godz. 8 rano (czasu polskiego) we wtorek będzie obejmowała Republikę Irlandii, Irlandię Północną, Szkocję i część północnej Anglii.

Europejska agencja nadzorująca ruch lotniczy Eurocontrol podała wcześniej w poniedziałek, że chmura pyłów po erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn nie powinna w najbliższych dniach spowodować nawet częściowego zamknięcia europejskiej przestrzeni powietrznej. W poniedziałek anulowane zostały natomiast loty między kontynentalną Norwegią a archipelagiem Svalbard. Zamknięto także część przestrzeni powietrznej nad wschodnią Grenlandią.

W 2010 roku chmura pyłów po wybuchu islandzkiego wulkanu Eyjafjoell spowodowała anulowanie ponad 100 tys. lotów i uwięzienie na lotniskach milionów pasażerów.

Erupcja wulkanu Grimsvotn rozpoczęła się w sobotę. W poniedziałek służby meteorologiczne podały, że wulkan w dalszym ciągu wyrzuca duże ilości pyłów, które dotarły aż do oddalonego o 400 km Reykjaviku. Słup pyłu sięga wysokości 12 km.

d3odm97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3odm97