Trwa ładowanie...
d1zflm7

KNF chce od giełdy i maklerów opinii w sprawie długości sesji giełdowej

09.01. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego skierowała 3 stycznia do Giełdy Papierów Wartościowych i Izby Domów Maklerskich pytania w sprawie długości sesji giełdowej -...

Share
d1zflm7

09.01. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego skierowała 3 stycznia do Giełdy Papierów Wartościowych i Izby Domów Maklerskich pytania w sprawie długości sesji giełdowej - poinformowała KNF w środowym komunikacie prasowym.

KNF zwróciła się o informację jak obie instytucje oceniają trwające ponad dwa lata stosowanie obecnego harmonogramu sesji.

Komisja wystąpiła do GPW o wyjaśnienia i dane liczbowe, które mogą potwierdzać założenia będące podstawą wydłużenia sesji, w tym o bilans kosztów i dochodów samej giełdy oraz liczbę i wartość zawieranych na rynku transakcji przed i po zmianie. KNF chce też, aby giełda ustosunkowała się do pojawiających się negatywnych opinii firm inwestycyjnych co do słuszności wydłużenia czasu trwania notowań.

Z kolei w wystąpieniu do IDM Komisja poprosiła o przedstawienie katalogu ryzyk i przeszkód, które zdaniem Izby stwarza obecny harmonogram sesji giełdowej.

KNF oczekuje na informacje z GPW i IDM do 11 stycznia. (PAP)

kuc/ jtt/

d1zflm7

Podziel się opinią

Share
d1zflm7
d1zflm7