Trwa ładowanie...
d4aahe8

KNF czeka do 27 maja na uwagi Krajowej SKOK do Rekomendacji D-SKOK

Warszawa, 27.04.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przesłała do Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej projekt Rekomendacji D-SKOK dotyczącej zarządzania obszarami technologii informatycznej i bezpieczeństwa i do 27 maja czeka na uwagi do tego dokumentu, podała KNF. 

Share
d4aahe8

Komisja wskazała w dokumencie przesłanym zarządowi Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, że konieczność wydania rekomendacji wynika ze znacznego rozwoju technologicznego oraz systematycznego wzrostu znaczenia obszaru technologii informacyjnej dla działalności SKOK-ów, jak również z pojawiania się nowych zagrożeń w tym zakresie.

Nadzór oczekuje, że Kasa Krajowa aktywnie wesprze proces wdrażania tej rekomendacji w SKOK-ach.

"W szczególności oczekuje się, że Kasa Krajowa opracuje standardy w zakresie wymaganych regulacji wewnętrznych obejmujących zagadnienia określone w niniejszej rekomendacji oraz wzorce oczekiwanych analiz ryzyka i pozostałej dokumentacji, z uwzględnieniem skali i specyfiki działalności kas, stosując zasadę proporcjonalności "- czytamy w dokumencie.

KNF podała, że zakładany czas przeznaczony na wprowadzenie przez kasy dobrych praktyk określonych w Rekomendacji to dwa lata od momentu wydania rekomendacji przez KNF.

Projekt został również przekazany do konsultacji publicznych, w tym do SKOK-ów, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz do wybranych firm audytorskich.

(ISBnews)

d4aahe8

Podziel się opinią

Share
d4aahe8
d4aahe8