Trwa ładowanie...
d2g4a2f
d2g4a2f

KNF czeka na zgłoszenia banków zainteresowanych przejęciem SKOK Arka do 9 V

Warszawa, 26.04.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Arka" w Dąbrowie Górnicze (SKOK Arka). Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 9 maja włącznie, podała Komisja.
Share
d2g4a2f

"Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła jednogłośnie decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej 'Arka' w Dąbrowie Górnicze (SKOK Arka) przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową, ze względu na wystąpienie przesłanki określonej w art. 74c ust. 3 ustawy o skok" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie SKOK Arka w celu zbadania możliwości przejęcia tego podmiotu przez bank.

"W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Arka, KNF oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Arka" - czytamy dalej.

Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do 9 maja 2016 r. włącznie. Aby uzyskać informacje o sytuacji SKOK Arka, zainteresowane banki mogą zwracać się do zarządcy komisarycznego, podano także.

(ISBnews)

d2g4a2f

Podziel się opinią

Share
d2g4a2f
d2g4a2f