Trwa ładowanie...
d1b6z4o
19-01-2016 16:05

KNF daje dodatkowy czas na decyzję o przejęciu SKOK im. S. Wyszyńskiego

Komisja Nadzoru Finansowego dała do 25 stycznia br. czas zainteresowanemu bankowi na podjęcie decyzji o ewentualnym przejęciu SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego we Wrześni - wynika z komunikatu po wtorkowym posiedzeniu KNF.

d1b6z4o

Komisja informuje, że podjęła decyzje o wyznaczeniu tego terminu po otrzymaniu od jednego banku oferty ewentualnego przejęcia SKOK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, "w odpowiedzi na ogłoszenie KNF z dnia 5 stycznia 2016 r."

Jednocześnie bank ten, wynika z komunikatu, zapowiedział podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie przejęcia tej kasy do 25 stycznia br. Stąd KNF wyznaczyła taki właśnie termin.

Wcześniej KNF wyznaczyła bankom zainteresowanym SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego czas na składanie ofert do 18 stycznia br.

Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła zarządcę komisarycznego w SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w lipcu ub.r. Jak podała wówczas KNF, celem zarządcy były działania na rzecz wzmocnienia SKOK-u poprzez zwiększenie jego siły kapitałowej, wzrost efektywności działania i poprawę standardów zarządzania ryzykiem.

SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego ma 34 tys. członków, ponad 180 mln zł depozytów i dysponuje siecią 20 oddziałów.

d1b6z4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6z4o