Trwa ładowanie...
d6nk82c

KNF do końca I kw. '14 wyda decyzję ws. przejęcia aktywów Nordei przez PKO BP

30.12. Warszawa (PAP) - KNF może wydać decyzję ws. zgody na przejęcie przez PKO BP aktywów Nordei do końca I kwartału 2014 r. - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF....

Share
d6nk82c

30.12. Warszawa (PAP) - KNF może wydać decyzję ws. zgody na przejęcie przez PKO BP aktywów Nordei do końca I kwartału 2014 r. - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF. Dodał, że KNF podejmując decyzję ws. zgody na przejęcie BGŻ przez BNP Paribas będzie brała pod uwagę wyniki testów jakości aktywów.

"Pracujemy nad decyzją w sprawie przejęcia przez PKO BP aktywów Nordei i jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie, to decyzja może zostać wydana do końca I kwartału 2014 r." - powiedział dziennikarzom Jakubiak.

PKO BP na początku grudnia ogłosiło drugie wezwanie na akcje Nordea Bank Polska. Wezwaniem objęte są wszystkie akcje Nordei, czyli 55.498.700 szt. po cenie 47,99 zł za sztukę. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 23 grudnia 2013 r., a zakończy 25 lutego 2014 r.

W połowie listopada PKO BP informowało, że nie obejmie akcji Nordei w zakończonym 25 listopada pierwszym wezwaniu na 100 proc. spółki, gdyż nie została wydana decyzja o zgodzie na tę transakcję przez Komisję Nadzoru Finansowego.

d6nk82c

PKO BP otrzymał już zgodę od UOKiK na przejęcie spółek z grupy Nordea.

"Podejmując decyzję ws. zgody na przejęcie BGŻ przez BNP Paribas Komisja będzie brała pod uwagę wyniki testów jakości aktywów przygotowywane przez EBC" - powiedział Jakubiak.

BNP Paribas Group poinformował na początku grudnia o zamiarze przejęcia od Rabobanku 98,5 proc. akcji Banku BGŻ za 4,2 mld zł (ok. 1 mld euro). Finalizacja transakcji uzależniona jest m.in. od otrzymania koniecznych zgód regulatora. (PAP)

kuc/ mj/ osz/

d6nk82c

Podziel się opinią

Share
d6nk82c
d6nk82c