Trwa ładowanie...
d3dhgv5
d3dhgv5

KNF odmówiła zatwierdzenia prezesa lubuskiej SKOK

Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła we wtorek zatwierdzenia Andrzeja Kudynowskiego na stanowisku prezesa zarządu Lubuskiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej - poinformowała KNF we wtorkowym komunikacie.
Share
d3dhgv5

Decyzja została podjęta, jak wynika z komunikatu, "ze względu na brak rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania spółdzielczą kasą, tj. niespełnianie jednego z wymogów, o których mowa w art. 18 ust. 4 ustawy o SKOK".

Artykuł 18 ust. 4 ustawy o kasach głosi, że "członkowie zarządu kasy powinni dawać rękojmię ostrożnego i stabilnego zarządzania kasą, przy czym co najmniej dwóch członków zarządu musi posiadać co najmniej wykształcenie średnie oraz kwalifikacje i doświadczenie niezbędne do kierowania kasą".

"Ustalenie braku rękojmi jest konsekwencją dotychczasowego sposobu zarządzania kasą przez prezesa. Prezes ponosi odpowiedzialność za obecną złożoną sytuację kasy oraz nieprawidłowości w jej działaniu. Komisja brała również pod uwagę przewidywany dalszy wpływ prezesa na kasę, w tym ocenę jego zdolności do skutecznej realizacji działań naprawczych oraz zapewnienia właściwego zarządzania i rozwoju kasy w przyszłości" - głosi komunikat KNF.

Lubuska SKOK należy do kas, według informacji PAP, znajdujących się w trudnej sytuacji. Istnieje od 1994 roku. Jak informuje kasa na swojej stronie internetowej, liczy ponad 5 000 członków, a jej aktywa wynoszą blisko 15 000 000 zł. Andrzej Kudynowski jest w zarządzie od początku istnienia, kasą kieruje od 2003 roku.

d3dhgv5

Podziel się opinią

Share
d3dhgv5
d3dhgv5