KNF ostrzega. Kolejna spółka pod lupą nadzoru

Spot Capital Markets na liście ostrzeżeń publicznych. Za doradzanie bez zezwolenia KNF.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na liście ostrzeżeń publicznych jest już 75 spółek, którym nadzorca zarzuca prowadzenie działalności maklerskiej bez licencji
Na liście ostrzeżeń publicznych jest już 75 spółek, którym nadzorca zarzuca prowadzenie działalności maklerskiej bez licencji (East News)
WP

"Jesteśmy pionierami inwestycji w opcje binarne w Polsce oraz Europie. Swoją wiedzę inwestycyjną poszerzają z nami mieszkańcy: Polski, Niemiec, Rumunii, Węgier, Hiszpanii oraz Włoch. Zasięg Noble Option rośnie z każdym dniem" - czytamy na stronie https://nobleoption.com/pl, za pośrednictwem której działalność prowadzi Spot Capital Markets Ltd.

W poniedziałek trafił na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego.

WP

KNF zarzuca mu prowadzenie działalności maklerskiej polegającej na "prowadzeniu w sposób zorganizowany doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia KNF".

Zobacz też, jak telefoniczni naciągacze załatwiają sobie bazy danych

WP

Firma proponuje szereg produktów inwestycyjnych związanych z opcjami binarnymi. A to, jak czytamy, "najprostsze w obsłudze i najłatwiejsze do zrozumienia narzędzie inwestycyjne". Trzeba "tylko" określić, czy np. kurs danej pary walutowej, notowania ropy lub pszenicy, kurs akcji itp. wzrośnie, czy spadnie. "Inwestora interesuje tylko to, czy jego przewidywania okazały się trafne" - czytamy na stronie.

Firma nie jest zarejestrowana w Polsce.

WP

Lista ostrzeżeń publicznych KNF dostępna jest na stronie internetowej nadzoru.

Polub WP Finanse
WP
WP