KNF ustanowiła zarządcę komisarycznego w Lubuskiej SKOK

12.10.2016 11:39, aktual.: 12.10.2016 11:53

Warszawa, 12.10.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) z dniem 12 października ustanowiła zarządcę komisarycznego w Lubuskiej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Zielonej Górze (Lubuska SKOK), podała Komisja.

"Na zarządcę komisarycznego w Lubuskiej SKOK została powołana pani Jadwiga Wolak-Rejthar. Jest to osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe do sprawowania tej funkcji" - czytamy w komunikacie.

Zarządca komisaryczny został zobowiązany do sporządzenia sprawozdania Lubuskiej SKOK na datę ustanowienia w SKOK zarządcy komisarycznego i poddania tego sprawozdania badaniu przez biegłego rewidenta. Zarządca komisaryczny ma również wypracować koncepcję restrukturyzacji kasy w uzgodnieniu z Komisją lub opracować i uzgodnić z KNF program postępowania naprawczego, którego realizacja służyć będzie możliwie najbardziej efektywnemu zabezpieczeniu interesów członków spółdzielczej kasy. Zarządca komisaryczny będzie kierować procesem restrukturyzacji oraz informować KNF, Kasę Krajową i radę nadzorczą spółdzielczej kasy o efektach prowadzonych działań naprawczych, podano również.

KNF podkreśliła, że ustanowienie zarządcy komisarycznego nie wpływa na organizację i sposób działania kasy, z wyjątkiem zmian przewidzianych ustawą o SKOK.

"Decyzja KNF nie wpływa na sposób obsługi członków Lubuskiej SKOK. Kasa ta nadal będzie świadczyć usługi w pełnym dotychczasowym zakresie. W mocy pozostają stosunki umowne łączące Lubuską SKOK z jej członkami będącymi jednocześnie współwłaścicielami kasy" - czytamy w komunikacie.

Z dniem ustanowienia zarządcy komisarycznego, dotychczasowi członkowie zarządu Lubuskiej SKOK zostają odwołani z mocy prawa, a udzielone wcześniej prokury i pełnomocnictwa wygasają. Kompetencje innych organów kasy ulegają zawieszeniu, podano również.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także