Trwa ładowanie...
d2oouxi

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Kruka wz. z III programem emisji obligacji

Warszawa, 04.02.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Kruka sporządzony w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji spółki, emitowanych w ramach III programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł, podała Komisja.

Share
d2oouxi

Oferującym jest Dom Maklerski BDM.

Pod koniec ub. roku Kruk podjął uchwałę w sprawie ustalenia III programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 300 mln zł. Spółka podała wówczas, że środki pozyskane w ramach programu zostaną przeznaczone na działalność operacyjną lub inwestycyjną podmiotów należących do grupy kapitałowej lub na refinansowanie zadłużenia spółki lub na finansowanie rozwoju grupy poprzez akwizycje.

W ramach programu spółka może emitować obligacje publiczne.

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

d2oouxi

Podziel się opinią

Share
d2oouxi
d2oouxi