Trwa ładowanie...

Kodeks pracy. Tegoroczne zmiany mają dotyczyć m.in. sposobu rozliczania godzin nadliczbowych

Kodeks pracy. Prace nad nowym kodeksem pracy są prowadzone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zdradziła Urszula Rusecka, posłanka PiS i przewodnicząca sejmowej Komisji Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kodeks pracy. Tegoroczne zmiany mają dotyczyć m.in. sposobu rozliczania godzin nadliczbowychŹródło: iStock.com
d5xy3a2
d5xy3a2

Kodeks pracy. Tegoroczne zmiany mają dotyczyć m.in. sposobu rozliczania godzin nadliczbowych

Kodeks pracy już wkrótce ulegnie poważnym zmianom. Pieczę nad "rewolucją" w przepisach ma sprawować resort rodziny. - Mam przekonanie, że na pewno w tym roku trafi do Sejmu - komentowała w programie "Money. To Się Liczy" Urszula Rusecka, posłanka PiS i przewodnicząca sejmowej Komisji Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w odpowiedzi an pytanie o nowy kodeks pracy.

Oglądaj: Będzie nowy Kodeks pracy. Projekt jeszcze w tym roku

Jak dodała, prace w ministerstwie są zaawansowane i kształt nowych przepisów powinniśmy poznać w najbliższych miesiącach. Przedstawicielka PiS nie chciała jednak zdradzić szczegółów nowej ustawy, która wpłynie na to, jak wyglądał będzie przyszły kodeks pracy.

Przypomnijmy, że formalnie Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy została powołana przez rząd 9 sierpnia 2016 r. mocą rozporządzenia Rady Ministrów, pod przewodnictwem prof. dr. hab. Arkadiusza Sobczyka.

Finał prac komisji nastąpił 14 marca 2018 r., kiedy to na ręce Elżbiety Rafalskiej ówczesnej minister rodziny, pracy i polityki społecznej złożono dwa projekty nowych ustaw: Kodeks Pracy oraz Kodeks Zbiorowego Prawa Pracy.

d5xy3a2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5xy3a2