Trwa ładowanie...

Kodeks pracy. Tegoroczne zmiany mają dotyczyć m.in. sposobu rozliczania godzin nadliczbowych

Kodeks pracy. Prace nad nowym kodeksem pracy są prowadzone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zdradziła Urszula Rusecka, posłanka PiS i przewodnicząca sejmowej Komisji Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kodeks pracy. Tegoroczne zmiany mają dotyczyć m.in. sposobu rozliczania godzin nadliczbowychŹródło: iStock.com
d2r6o4i
d2r6o4i

Kodeks pracy. Tegoroczne zmiany mają dotyczyć m.in. sposobu rozliczania godzin nadliczbowych

Kodeks pracy już wkrótce ulegnie poważnym zmianom. Pieczę nad "rewolucją" w przepisach ma sprawować resort rodziny. - Mam przekonanie, że na pewno w tym roku trafi do Sejmu - komentowała w programie "Money. To Się Liczy" Urszula Rusecka, posłanka PiS i przewodnicząca sejmowej Komisji Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w odpowiedzi an pytanie o nowy kodeks pracy.

Oglądaj: Będzie nowy Kodeks pracy. Projekt jeszcze w tym roku

Jak dodała, prace w ministerstwie są zaawansowane i kształt nowych przepisów powinniśmy poznać w najbliższych miesiącach. Przedstawicielka PiS nie chciała jednak zdradzić szczegółów nowej ustawy, która wpłynie na to, jak wyglądał będzie przyszły kodeks pracy.

Przypomnijmy, że formalnie Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy została powołana przez rząd 9 sierpnia 2016 r. mocą rozporządzenia Rady Ministrów, pod przewodnictwem prof. dr. hab. Arkadiusza Sobczyka.

Finał prac komisji nastąpił 14 marca 2018 r., kiedy to na ręce Elżbiety Rafalskiej ówczesnej minister rodziny, pracy i polityki społecznej złożono dwa projekty nowych ustaw: Kodeks Pracy oraz Kodeks Zbiorowego Prawa Pracy.

d2r6o4i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r6o4i

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj