Trwa ładowanie...
d3ac6rw

Kolejny atak oszustów. mBank ostrzega przed fałszywą korespondencją

Bank podkreśla, że maile wysyłane przez oszustów mają na celu wyłudzenie od nas wrażliwych danych dotyczących naszego konta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny atak oszustów. mBank ostrzega przed fałszywą korespondencją
(Eastnews, Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)
d3ac6rw

Oszuści znów wzięli na celownik mBank. Spółka na swojej stronie internetowej zamieściła komunikat, w którym ostrzega klientów przed fałszywymi mailami informującymi o blokadzie konta.

Bank podkreśla, że maile wysyłane przez oszustów mają na celu wyłudzenie od nas wrażliwych danych dotyczących naszego konta. Tym razem przestępcy chcą nabrać klientów banku na nieprawdziwą informację o blokadzie konta.

"Fałszywa strona do której prowadzą zawarte w wiadomości odnośniki została przygotowana z myślą o wyłudzaniu identyfikatorów, haseł, danych kart płatniczych oraz kodów SMS służących do potwierdzenia przelewu lub jego definicji" - napisał mBank w komunikacie.

d3ac6rw

Korespondencję rozsyłaną przez oszustów zamieszczono poniżej.


Źródło: mbank

Link zamieszczony w wiadomości przekierowuje nas do fałszywej strony, która łudząco przypomina oryginalną witrynę mBanku. Nie jest on jednak szyfrowana, na co zwraca uwagę bank.


Źródło: mbank

d3ac6rw

W informacji zamieszczonej na stronie bank przypomina, że nigdy nie prosi o podanie kodów autoryzacyjnych na stronie logowania. Osoby, które kliknęły link i podały dane dotyczące konta są proszone o kontakt z bankiem i zmianę haseł. W przypadku podania kodów SMS, bank prosi o ich anulowanie.

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d3ac6rw

Podziel się opinią

Share
d3ac6rw
d3ac6rw