Trwa ładowanie...

Kolejny dzień strajku kobiet. Wrocławskie autobusy solidarne z protestującymi?

Tydzień temu padł wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący zmian w tzw. kompromisie aborcyjnym. Mimo upływu czasu, protestujących na ulicach jest coraz więcej. Na jednej z wrocławskiej ulic pojawił się autobus, który - wydawać by się mogło - miał wspierać strajkujących. Czy aby na pewno?

Share
Wrocławskie autobusy wspierają strajki kobiet?
Wrocławskie autobusy wspierają strajki kobiet?Źródło: Getty Images
dvv0y3t

Od wyroku Trybunału Konstytucyjnego minął już tydzień, jednak mimo tego Polacy z coraz większym zaangażowaniem uczestniczą w manifestacjach.

Pierwszy marsz odbył się w czwartek, zaraz po ogłoszeniu wyroku Trybunału. Później, większe protesty miały miejsce w całej Polsce w sobotę, poniedziałek, a w środę kobiety w całym kraju demonstrowały nie pracując i nie biorąc udziału w zajęciach na uczelni.

dvv0y3t

Na piątek planowany jest największy strajk. Organizatorzy zapraszają wszystkich na manifestacje do Warszawy.

W tym burzliwym czasie wiele firm czy instytucji zdecydowało się wesprzeć kobiety wychodzące na ulice. W internecie pojawiło się zdjęcie autobusu z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

Wrocławskie autobusy wspierają strajki kobiet?

W dobie strajków kobiet, wydawać by się mogło, że MPK we Wrocławiu zdecydowało się na wsparcie protestujących osób na ulicach. Wskazuje na to autobusowy ekran z napisem "Jesteśmy z Wami!!!".

Tak wyglądałby całkowity lockdown. Decyzja zapadnie w piątek

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym we Wrocławiu. Okazało się jednak, że napis miał być wyrazem wsparcia, ale... dla medyków.

dvv0y3t

"Napis na wyświetlaczu oznacza solidaryzowanie się MPK z lekarzami, którzy w tym trudnym okresie pandemii codziennie walczą o zdrowie i życie mieszkańców naszego kraju" - czytamy w odpowiedzi od wrocławskiego MPK.

Rzecznik prasowy MPK we Wrocławiu dodaje, że wskazany autobus realizuje specjalny dowóz dedykowany studentom i pracownikom Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

"Nasze pojazdy od tego poniedziałku połączyły bezpośrednio kampus uniwersytecki przy ulicy Pasteura z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ulicy Borowskiej" - czytamy dalej w odpowiedzi.

Wiele firm czy organizacji zdecydowało się wydać stanowisko w sprawie strajku kobiet. Ostatnio informowaliśmy o tym, jak mBank wsparł kobiety na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvv0y3t

Podziel się opinią

Share
dvv0y3t
dvv0y3t