Trwa ładowanie...
d1ppir5

Kolejny dzień strajku kobiet. Wrocławskie autobusy solidarne z protestującymi?

Tydzień temu padł wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący zmian w tzw. kompromisie aborcyjnym. Mimo upływu czasu, protestujących na ulicach jest coraz więcej. Na jednej z wrocławskiej ulic pojawił się autobus, który - wydawać by się mogło - miał wspierać strajkujących. Czy aby na pewno?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocławskie autobusy wspierają strajki kobiet?
Wrocławskie autobusy wspierają strajki kobiet? (Getty Images)
d1ppir5

Od wyroku Trybunału Konstytucyjnego minął już tydzień, jednak mimo tego Polacy z coraz większym zaangażowaniem uczestniczą w manifestacjach.

Pierwszy marsz odbył się w czwartek, zaraz po ogłoszeniu wyroku Trybunału. Później, większe protesty miały miejsce w całej Polsce w sobotę, poniedziałek, a w środę kobiety w całym kraju demonstrowały nie pracując i nie biorąc udziału w zajęciach na uczelni.

Na piątek planowany jest największy strajk. Organizatorzy zapraszają wszystkich na manifestacje do Warszawy.

d1ppir5

W tym burzliwym czasie wiele firm czy instytucji zdecydowało się wesprzeć kobiety wychodzące na ulice. W internecie pojawiło się zdjęcie autobusu z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

Wrocławskie autobusy wspierają strajki kobiet?
Wrocławskie autobusy wspierają strajki kobiet?

W dobie strajków kobiet, wydawać by się mogło, że MPK we Wrocławiu zdecydowało się na wsparcie protestujących osób na ulicach. Wskazuje na to autobusowy ekran z napisem "Jesteśmy z Wami!!!".

Tak wyglądałby całkowity lockdown. Decyzja zapadnie w piątek

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym we Wrocławiu. Okazało się jednak, że napis miał być wyrazem wsparcia, ale... dla medyków.

d1ppir5

"Napis na wyświetlaczu oznacza solidaryzowanie się MPK z lekarzami, którzy w tym trudnym okresie pandemii codziennie walczą o zdrowie i życie mieszkańców naszego kraju" - czytamy w odpowiedzi od wrocławskiego MPK.

Rzecznik prasowy MPK we Wrocławiu dodaje, że wskazany autobus realizuje specjalny dowóz dedykowany studentom i pracownikom Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

"Nasze pojazdy od tego poniedziałku połączyły bezpośrednio kampus uniwersytecki przy ulicy Pasteura z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ulicy Borowskiej" - czytamy dalej w odpowiedzi.

Wiele firm czy organizacji zdecydowało się wydać stanowisko w sprawie strajku kobiet. Ostatnio informowaliśmy o tym, jak mBank wsparł kobiety na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ppir5

Podziel się opinią

Share
d1ppir5
d1ppir5