Trwa ładowanie...
dzjpxrm

Kołodko: Rosja powinna szybko restrukturyzować gospodarkę

Grzegorz Kołodko uważa, że Rosja powinna w szybkim tempie zdywersyfikować i restrukturyzować swoją gospodarkę. Były wicepremier Polski w wywiadzie dla moskiewskiej gazety "Izwiestia" radzi również aby rosyjskie władze wyciągnęły wnioski z obecnej recesji.

Share
dzjpxrm

Grzegorz Kołodko w nawiązaniu do zmian ustrojowych w Rosji po rozpadzie Związku Radzieckiego powiedział, że w latach 90-tych Rosja znajdowała się pod wpływem nie tyle zachodnich doradców co zachodnich interesów. Dlatego działania Władimira Putina można oceniać jako reakcję na błędy popełnione w owym okresie. Większość problemów tamtego okresu jest wynikiem przeprowadzania neoliberalnej polityki po rosyjsku" - podkreśla były wicepremier.

Grzegorz Kołodko mówiąc o obecnych tendencjach w świecie powiedział, że w prawidłowym kierunku działa administracja Baracka Obamy, liderzy Unii Europejskiej, Chin, Rosji oraz niektórych krajów rozwijających się. Jednak - jak się wyraził - o Polsce tego powiedzieć nie może. Według byłego ministra finansów - nasz kraj w dużym stopniu znalazł się pod wpływami "neoliberalnych idei".

Gazeta "Izwiestia" jako wprowadzenie do wywiadu poinformowała o pojawieniu się rosyjskiego wydania książki Grzegorza Kołodki "Wędrujący Świat".

dzjpxrm

Podziel się opinią

Share
dzjpxrm
dzjpxrm