Trwa ładowanie...
d1l89xs

Kolporter sfinalizował umowę zakupu 25% + 1 udział w KDWT należącej do Eurocash

Warszawa, 18.11.2014 (ISBnews) - Eurocash, KDWT i Kolporter sfinalizowali umowę inwestycyjną, na mocy której Kolporter został mniejszościowym udziałowcem KDWT, dotychczas w 100-proc. kontrolowanym przez Eurocash, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocash Jacek Owczarek.
Share
d1l89xs

Kolporter objął 25% + 1 udział w KDWT w zamian za aport w postaci wszystkich udziałów w nowo utworzonej firmie Service FMCG, do której Kolporter wniósł działalność w zakresie dystrybucji wyrobów tytoniowych oraz artykułów spożywczych, napojów oraz pozostałych artykułów szybkozbywalnych. Z zakresu transakcji zostały przez strony wyłączone określone hurtownie i inne składniki majątkowe i niemajątkowe, zgodnie z decyzją UOKiK.

"W wyniku finalizacji umowy z Kolporterem umacniamy pozycję KDWT jako lidera na krajowym rynku dystrybucji wyrobów tytoniowych i impulsowych. W 2015 r. przychody połączonego podmiotu powinny znacznie przekroczyć 5 mld zł. Dzięki większej skali działalności będziemy mogli zapewnić jeszcze bardziej efektywną i kompleksową obsługę, na czym skorzystają zarówno klienci grupy Eurocash, jak i dotychczasowi klienci Kolportera" - powiedział Owczarek, cytowany w komunikacie.

Wiceprezes dodał, że w związku z tym, iż sama transakcja polegała na wymianie udziałów, a więc miała charakter bezgotówkowy.

d1l89xs

"W związku z tym, że sama transakcja polegała na wymianie udziałów, a więc miała charakter bezgotówkowy, nie spowodowała ona wzrostu zadłużenia grupy Eurocash. Umowa wiąże się natomiast z przejęciem finansowania kapitału obrotowego Service FMCG, na co także mamy już zabezpieczone środki w postaci kredytu odnawialnego udzielonego KDWT w sierpniu br." - dodał Owczarek.

W grudniu ub.r. Eurocash, KDWT i Kolporter zawarły umowę inwestycyjną, zgodnie z którą Kolporter obejmie 25% + 1 udział w KDWT. Pakiet udziałów w KDWT zostanie objęty przez Kolportera w zamian za 100% udziałów w nowo utworzonej spółce, do której Kolporter wniesie zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą działalność w zakresie dystrybucji wyrobów tytoniowych i innych artykułów szybkozbywalnych (Kolporter Departament Dystrybucji FMCG).

We wrześniu br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę spółce KDWT z grupy Eurocash na nabycie 11 hurtowni tytoniowych Kolportera, pod warunkiem rezygnacji z przejęcia placówki znajdującej się w Sosnowcu.

KDWT, obecnie w 100% zależny od Eurocash, to krajowy lider na rynku aktywnej dystrybucji artykułów tytoniowych. Oferowany przez KDWT asortyment obejmuje m.in. papierosy i wyroby tytoniowe, kawy, herbaty, słodycze, baterie, karty telefoniczne oraz leki dostępne bez recepty. KDWT posiada ponad 140 filii, z których wiele zlokalizowanych jest bezpośrednio przy hurtowniach Eurocash Cash&Carry, oraz 2 centra dystrybucyjne.

d1l89xs

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). Poprzez szereg formatów dystrybucji, grupa Eurocash koncentruje się na hurtowej dystrybucji produktów FMCG do tradycyjnych sklepów i placówek detalicznych w całej Polsce. Po połączeniu z grupą Tradis w ramach prowadzonych przez grupę różnych formatów franczyzowych skupionych jest około 10 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych.

(ISBnews)

d1l89xs

Podziel się opinią

Share
d1l89xs
d1l89xs