Trwa ładowanie...
df0j41e

Komornik sprzedał mieszkanie zamieszkałe przez 80 latków regularnie płacących czynsz

Komornik sprzedał mieszkanie wynajmowane przez parę osiemdziesięciolatków, którzy od ponad 40 lat regularnie opłacali czynsz. Para nie ma żadnej możliwości przeprowadzki. Sprawą zajęła się prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komornik sprzedał mieszkanie zamieszkałe przez 80 latków regularnie płacących czynsz
(Eastnews, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
df0j41e

Komornik zlicytował na aukcji mieszkanie wynajmowane przez dwoje 80-latków - donosi "Gazeta Wrocławska". Para mieszkała w tym miejscu od 40 lat, przez cały czas regularnie opłacając czynsz.

Małżeństwo w 1975 roku podpisało umowę najmu, której nikt nigdy nie wypowiedział. Budynek, w którym mieszkają, kilka razy zmieniał właścicieli. Niestety, okazało się, że z powodu problemów finansowych ostatniego nabywcy, mieszkanie zostało wystawione na aukcję komorniczą. Nowy właściciel zażądał, żeby para opuściła mieszkanie do końca czerwca.

Komornik, zdaniem "Gazety Wrocławskiej", stwierdził, że małżeństwo przebywa w mieszkaniu bez żadnej umowy płacąc jedynie „periodycznie kwoty czynszu” za „bezumowne korzystanie”. Również właściciel mieszkania miał stwierdzić, że para mieszka tam grzecznościowo.

df0j41e

Małżeństwu należy się mieszkanie socjalne, o które zabiega także nowy właściciel, który początkowo zażądał od małżeństwa swobodnego dostępu do nieruchomości, kluczy i dobrowolnego opuszczenia mieszkania do końca czerwca.

Obecnie natomiast chce wprowadzić się z "jak najmniejszym uszczerbkiem dla lokatorów". Sprawą zajęła się prokuratura, która ma zbadać, czy jest ważna umowa najmu. Od wyników dochodzenia zależeć będą dalsze kroki. Małżeństwo nie ma żadnej możliwości przeprowadzki.

df0j41e

Podziel się opinią

Share
df0j41e
df0j41e