Trwa ładowanie...
d2iu5ps

Komornik wyrzuci kupców z warszawskiego "blaszaka"

Będzie egzekucja komornicza Kupieckich Domów
Towarowych w Warszawie. Sąd wyznaczył komornika, który w imieniu
miasta ma odzyskać nieruchomość od kilku tygodni bezprawnie
zajmowaną przez kupców - poinformowano w stołecznym Ratuszu.

Share
d2iu5ps

Jak powiedział Marcin Ochmański z wydziału prasowego Ratusza, tzw. biała księga - zestawienie korespondencji między Ratuszem a KDT została uzupełniona o postanowienie sądu w tej sprawie.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy nieruchomość zostanie zajęta. - To zależy od komornika. Liczymy, że egzekucja komornicza odbędzie się jak najszybciej - powiedział Ochmański.

Kupcy z KDT nadal prowadzą handel w blaszanej hali na pl. Defilad w centrum miasta, mimo że umowa dzierżawy wygasła z końcem ubiegłego roku.

Na podstawie aneksu do umowy z 2006 r., w którym dzierżawę terenu KDT przedłużono do końca 2008 r., kupiecka spółka zobowiązała się do zwrotu terenu hali w terminie 30 dni od wygaśnięcia lub rozwiązania umowy. Miasto umowy dzierżawy nie przedłużyło, jednak nieruchomość w przewidzianym terminie nie została zwrócona.

d2iu5ps

Handlu w sąsiedniej hali od nowego roku zaprzestała firma Marcpol. Hala ta ma zostać rozebrana do kwietnia.

Spółka KDT powstała w 1999 r. na mocy porozumienia pomiędzy kupcami ze śródmiejskich targowisk a ówczesną gminą Warszawa Centrum. Kupcy wybudowali na pl. Defilad tymczasową halę, a miasto miało wskazać docelową lokalizację nowej siedziby KDT. W przyjętym wówczas planie zagospodarowania przestrzennego placu Defilad przewidziano budynek domu towarowego dla KDT przy ul. Marszałkowskiej.

d2iu5ps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iu5ps
d2iu5ps