Trwa ładowanie...

Komorowski: Polska miała w Davos mocną reprezentację

Polska miała w Davos mocną reprezentację - powiedział w piątek prezydent Bronisław Komorowski. Jak mówił, w czasie obrad Światowego Forum Ekonomicznego odnotował szereg wypowiedzi przedstawicieli liczących się firm, które zapowiadały zaangażowanie na rynku polskim.

Share
Komorowski: Polska miała w Davos mocną reprezentację
Fot: AFP/GEORGES GOBET
d3eajpy

Komorowski od czwartku wieczorem przebywa w Davos na 41. Światowym Forum Ekonomicznym. Szwajcarski kurort opuści w piątek wieczorem.

Prezydent przypomniał na piątkowej konferencji prasowej, że Polska jest w Davos reprezentowana zarówno przez prezydenta, jak ministrów i wiceministrów. Wraz z Komorowskim w Światowym Forum Ekonomicznym uczestniczyli minister finansów Jacek Rostowski oraz szef resortu spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

d3eajpy

- Była to mocna reprezentacja w ważnym wydarzeniu, gdzie krzyżują się różne poglądy; krzyżują się także drogi biznesu i to tego największego biznesu, instytucji finansowych i polityki - powiedział prezydent.

Jak mówił, obrady Forum były okazją do kontaktów natury czysto politycznej jak i kontaktów, które miały na celu promocję Polski i polskiej gospodarki.

- Brałem udział spotkaniu, takim "lunchu ukraińskim", który zamienił się w lunch ukraińsko-polski, który służył z kolei promocji, pokazaniu światu biznesu i polityki zgromadzonemu tutaj w Davos, tych dobrych form współpracy polsko-ukraińskiej i dobrych zamiarów na przyszłość - powiedział prezydent.

Przypomniał, że rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Jak mówił, rozmowa odbyła się w kontekście planowanej, nieodległej wizyty Janukowycza w naszym kraju. - Dotyczyła też innych dalej idących zamierzeń, które będą przedmiotem naszej wspólnej pracy - dodał. Janukowycz przyjedzie do Polski z dwudniową oficjalną wizytą 3 i 4 lutego.

d3eajpy

W piątek rano odbyło się zamknięte dla mediów śniadanie prezydenta z przedstawicielami międzynarodowych instytucji finansowych i inwestorów. Wczesnym popołudniem Komorowski razem z Janukowyczem uczestniczyli w dyskusji panelowej promującej mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012.

Prezydent był pytany, czy po wizycie w Davos, inwestorom z Chin i Indii jest bliżej do Polski.

- W czasie spotkań, gdzie staraliśmy się promować polskie osiągnięcia i wspólną szansę biznesową także dla tych, którzy chcieliby w Polsce rozpocząć swoją działalność albo wejść na giełdę warszawską, odnotowałem cały szereg wypowiedzi przedstawicieli liczących się, bardzo poważnych firm, które zapowiadały zaangażowanie na rynku polskim i to już nawet z podawaniem konkretnych dat tzw. parapetówki, która ma rozpocząć działalność jednego z liczących się banków w Polsce - odpowiedział Komorowski.

d3eajpy

Podziel się opinią

Share
d3eajpy
d3eajpy