Trwa ładowanie...
wino

Kondrat chce sprzedawać wino za 4 zł. Otwiera nowy bar

Po barach z tanią wódką i zagrychą, teraz swoje miejsca do wypicia będą mieć fani wina. Już od 4 zł za kieliszek napić będą mogli się w barze winnym BARaWINO. Twórcą nowej sieci jest Marek Kondrat.

Share
Kondrat chce sprzedawać wino za 4 zł. Otwiera nowy bar
Źródło: materiały prasowe
dlvsti6

Słynne warszawskie Przekąski Zakąski stworzyły modę na nowy rodzaj lokalu – miejsce gdzie za 4-5 zł można kupić 50 ml wódki i do tego w tej samej cenie zagrychę w postaci ogórków czy chleba ze smalcem. W całej Polsce powstały sieci takich lokali jak Meta czy Pijalnia Wódki i Piwa.

W podobną stronę idzie Marek Kondrat. Eksaktor, a obecnie biznesmen stawia na bar winny. Pierwszy tego typu lokal w piątek zostanie oficjalnie otworzony w Krakowie (działa, ale w nieregularnych godzinach od kilku tygodni). Cena za kieliszek ma zaczynać się od 4 zł. To nie dużo, zazwyczaj w restauracji trzeba zapłacić 8-10 zł, a na przykład w warszawskim Wine Bar Wejman najtańsze pozycje zaczynają się od 11 zł. Nie wiemy jednak dokładnie za jaki trunek w barze będzie można napić się w tej cenie.

dlvsti6

Lokal pomysłem, wystrojem i atmosferą ma nawiązywać do francuskich bar-a-vin i być połączeniem sklepu i baru winnego.

- Polacy wiedzą coraz więcej o winie, a ich wybory są mniej przypadkowe. To sprawia, że miejsca takie jak BARaWINO są potrzebne. Lokal stworzy możliwość spróbowania najlepszych produktów, zabrania ich do domu, a także - co ważne dla mnie osobiście - rozmowy o nich - mówi Marek Kondrat cytowany w komunikacie prasowym.

Jak dodano, w ofercie znaleźć mają się nie tylko ekonomiczne pozycje. Na półkach znajdą się wina z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Izraela, Chile, a także z Polski. Lokal nie będzie serwował wyszukanych dań. Do wina zjeść będzie można bundz, oscypek, obwarzanki i lokalny chleb.

To nie pierwszy biznes Kondrata. Były aktor prowadzi już sieć sklepów z winem, która liczy siedem placówek. Poza tym jego firma Wina Świata zajmuje się importem trunków oraz szkoleniami.

dlvsti6

Podziel się opinią

Share
dlvsti6
dlvsti6