Trwa ładowanie...
d33hxfb
16-03-2016 13:10

Konekt zainwestuje 17 mln zł w podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej SSE

17 mln zł zainwestuje białostocka firma Konekt w podstrefie Łapy (Podlaskie) Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-park Wisłosan - poinformowały w środę władze Łap. To szansa na 15 nowych miejsc pracy.

Share
d33hxfb

Konekt sp. z o.o. wygrała przetarg ogłoszony przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która prowadzi tarnobrzeską SSE i nabyła prawo wieczystego użytkowania dwóch działek w podstrefie Łapy. Ich łączna powierzchnia to 2 ha. Firma Konekt otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na tym terenie - poinformowała w przesłanym PAP komunikacie PAP Urszula Romualdowska z urzędu miasta w Łapach.

Nowy inwestor deklaruje, że w Łapach powstanie - jak napisano - "najnowocześniejszy w Polsce zakład produkcji systemów kominowych".

Władze liczących około 16 tys. mieszkańców Łap koło Białegostoku zabiegają o każdego inwestora, by poprawić trudną sytuację na rynku pracy w mieście. Kilka lat temu pracę straciło około tysiąca osób, gdy przestały istnieć dwa kluczowe zakłady pracy: Cukrownia Łapy oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego. Funkcjonowanie w Łapach strefy ekonomicznej ma służyć rozwojowi przedsiębiorczości.

Dotychczas na terenie podstrefy Łapy czterech inwestorów nabyło łącznie 6 ha terenów przygotowanych przez samorząd pod inwestycje - poinformowała Romualdowska. To - obok firmy Konekt - spółki: PPHU Arka Druk (drukarnia już prowadzi działalność), Ecolette sp. z o.o. ( producent ekopalet) i Polohay sp. z o.o. (wytwórca pasz). Wolne są jeszcze 3 hektary, jednak - jak poinformowała Romualdowska - zainteresowane są nimi kolejne przedsiębiorstwa.

d33hxfb

Z dotychczasowych deklaracji tych czterech przedsiębiorców wynika, że zainwestują łącznie ok. 93 mln zł i zatrudnią w sumie ok. 140 osób.

Władze Łap pracują nad przygotowaniem dla inwestorów kolejnych terenów. Trwa przetarg na uzbrojenie 12 hektarów gruntów w strefie ekonomicznej po zbiorniku wodnym po dawnej cukrowni. Miasto zabiega o pieniądze z UE na uzbrojenie tych terenów w niezbędną infrastrukturę techniczną. Trwa ocena przetargowych ofert.

Władze Łap przypominają, że firma, która zechce inwestować w mieście w podstrefie ekonomicznej może skorzystać ze zwolnienia podatkowego w wysokości 50 proc. nakładów na inwestycje albo 50 proc. dwuletniej ulgi w kosztach pracy osób nowozatrudnionych ( w przypadku dużych firm), 60 proc. - w przypadku średnich przedsiębiorstw, małe firmy mogą liczyć na 70 proc. ulg. BY zainwestować w strefie w Łapach trzeba zatrudnić 35 osób lub zainwestować minimum 9 mln zł.

Podstrefa Łapy działa oficjalnie od jesieni 2014 r. Wtedy ruszył pierwszy zakład. Podstrefa ma - po powiększeniu - ok. 24 ha.

d33hxfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33hxfb
d33hxfb