Trwa ładowanie...

Koniec z tanią benzyną i ropą. Ceny paliw pójdą w górę

Mimo że obecnie ceny benzyny i oleju napędowego utrzymały się na poziomach z końca stycznia, to kierowcy muszą się przygotować na podwyżki, co ma związek z drożejącą ropą - prognozują analitycy paliwowi.

Share
Ceny paliw pójdą górę
Ceny paliw pójdą góręŹródło: Unsplash.com, fot: sippakorn yamkasikorn
d3nejxv

Analitycy e-petrol wskazali, że koszty tankowania na przełomie stycznia i lutego się nie zmieniły. Benzyna bezołowiowa 95, podobnie jak przed tygodniem, kosztuje 4,67 zł/l, a olej napędowy 4,64 zł/l. O grosz, do 2,22 zł/l, wzrosła cena autogazu.

- Ta stabilizacja negatywnie odbija się na marżach operatorów rynku detalicznego i przy rosnących systematycznie kosztach zakupów paliw nie ma innej opcji niż ta, że w najbliższych dniach kierowcy zaczną odczuwać skutki drogiej ropy - zaznaczono.

Samochody na wodór w 2021 roku w Polsce. "Emitują czystą parę wodną"

Według e-petrolu w przyszłym tygodniu 95-oktanowa benzyna kosztować będzie w przedziale 4,65-4,76 zł/l, diesel 4,62-4,73 zł/l, a autogaz 2,22-2,30 zł/l.

d3nejxv

Na drożejącą ropę zwraca uwagę także Reflex, który podkreśla, że w krótkim okresie szansa na powrót do spadków cen jest bardzo ograniczona.

Wzrost cen ropy przy obecnym kursie USD/PLN przemawia bardziej za utrzymaniem cen detalicznych na niezmienionym lub wyższym od obecnego poziomie, tym bardziej że ceny hurtowe mogą jeszcze wzrosnąć - poinformowali analitycy.

- Pierwszy tydzień lutego przynosi zauważalny wzrost cen ropy naftowej Brent w rejon 60 USD/bbl, tym samym ropa naftowa podrożała w skali tygodnia ponad 5 USD/bbl i jest najdroższa od połowy lutego 2020 roku - wskazali.

d3nejxv

Podziel się opinią

Share
d3nejxv
d3nejxv