Trwa ładowanie...
d8xkahd
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Konsolidacja - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkim wzrostem indeksów, a nieznaczny spadek odnotował jedynie WIG-50. Po wyższym otwarciu indeksy wyznaczyły dzienne maksima, a kolejne godziny upłynęły pod znakiem niewielkiej realizacji zysków.
Share
Konsolidacja - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
d8xkahd

WIG-20WIG-20 (Zobacz notowania indeksu ») dotarł rano do oporu na 2436, a podaż pojawiła się w korespondencji z linią trendu spadkowego oraz oporem wynikającym z równości fal wzrostowych. Spadek w kolejnych godzinach wyznaczył minimum na 2421.
Struktura spadku od wczorajszego maksimum jest typowym zygzakiem, co zwiększa prawdopodobieństwo dalszej zwyżki. Najbliższy opór to wczorajszy szczyt na 2436, a w razie jego pokonania będę oczekiwał na test 2455 lub też zakresu 2471-2473. Ewentualne pokonanie tego ostatniego pułapu będzie wskazywało na korekcyjny charakter spadku do 2353, co z kolei winno przekładać się na test 2511.
Najbliższe wsparcie znajduje się na 2421, ale znacznie większą rangę ma pułap 2410. Jeśli wzrost ma być kontynuowany powyższy powinien "działać", a ewentualne jego przebicie może zostać odczytane jako wyraz słabości strony popytowej. Kolejne wsparcia to 2400, gdzie aktualnie znajduje się linia łącząca ostatnie minima. Kluczowym wsparciem pozostaje poziom wtorkowego minimum na 2379, a jego przełamanie będzie sugerowało pogłębienie tendencji spadkowej.
Myślę, że realnie szanse na tak spore "tąpnięcie" na dzisiejszej sesji są niewielkie, gdyż w dalszym ciągu inicjatywa należy do strony popytowej, która zapewne będzie podejmowała próbę sforsowania oporu na 2436 i kontynuacji wzrostu. W dłuższej perspektywie nie nastąpiły jeszcze definitywne rozstrzygnięcia, ale spadek na polskim rynku nie wyrządził tak sporych "szkód" technicznych jak w przypadku niemieckiego DaxaDaxa (Zobacz notowania indeksu ») czy w nieco mniejszym stopniu S&P 500S&P 500 (Zobacz notowania indeksu »). Zatrzymanie spadku w rejonie nieco ponad 50% zniesienia wcześniejszej zwyżki na WIG-u daje podstawy do optymistycznych oczekiwań.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33960/dmbzwbk-20141023_bp.pdf )

d8xkahd

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d8xkahd

Podziel się opinią

Share
d8xkahd
d8xkahd