Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
adam stańczak
26-11-2014 17:55

Konsolidacja z ciekawostkami - komentarz posesyjny

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych nie przyniosła emocjonujących zmian w obrazie rynku. Skromna zmienność i mały obrót idealnie wpisały się w układ, jaki zadomowił się na parkiecie od połowy listopada.

Konsolidacja z ciekawostkami - komentarz posesyjnyŹródło: Fotolia, fot: lassedesignen
d2et3zr
d2et3zr

WIG20 znów kreślił swoje spokojne zmiany, w ramach których popyt gaśnie, gdy indeks znajduje się w okolicach 2430 pkt., a podaż traci drobną przewagę, gdy średnia osuwa się w rejon 2400 pkt. W istocie, dziś wyciszenie było jeszcze większe i indeks nawet przez chwilę nie testował żadnego z ograniczeń lokalnej konsolidacji.

Jednak ostatnie dwie sesje przyniosły elementy, które pozwalają bez większego znudzenia czekać na wybicie z konsolidacji. Na wtorkowym fixingu obrócono akcjami za 400 mln złotych, co właściwie podwoiło obrót z regularnej sesji. Dziś analogiczny ruch miał miejsce w południowej fazie sesji, na którą przypadło ponad 200 z 518 mln, jakie zebrał licznik obrotów w WIG20. Inaczej mówiąc, w trakcie dwóch sesji przez rynek szybko przerzucono akcjami za około 600 mln złotych. Na dziś nie widać jeszcze efektów tej aktywności, ale stosunkowo duże wymiany, gdy indeks z żelazną konsekwencją broni rejonu 2400 pkt. pozwalają na tezę, iż większy kapitał szuka właśnie swojej szansy na GPW.
Analogiczną obecność widać było na mocno ostatnio przecenionych akcja OrangeOrange (Zobacz notowania spółki »), a wczoraj podobny układ pojawił się na zmaltretowanych przez podaż akcjach JSWJSW (Zobacz notowania spółki »). Inaczej mówiąc na rynku widać sygnały łapania dołka. Czas pokaże, do czego konsoliduje się rynek i jakie będą konsekwencje zbierania akcji z parkietu rzuconych przez zrezygnowanych i znudzonych graczy.

Zasadnym wydaje się jednak założenie, iż duże zakupy, gdy rynek od roku stoi właściwie w miejscu, to pochodna oczekiwań wzrostów w bliskiej i średniej perspektywie, którym sprzyja zaczynający się właśnie grudzień i przekonanie inwestorów o nadchodzącym rajdzie Świętego Mikołaja.

Adam Stańczak
DM BOŚ

d2et3zr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2et3zr