Trwa ładowanie...
d2np2r0
12-11-2015 09:51

Konsorcjum Kopeksu dostarczy konstrukcje stalowe do Jaworzna III za 180 mln zł

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Konsorcjum firm Kopex i Stal-Systems podpisało umowę na dostawę i montaż konstrukcji stalowej budynków kotłowni i maszynowni do budowanej Elektrowni Jaworzno III Elektrowni II o wartości prawie 180 mln zł, poinformował Kopex.

Share
d2np2r0

"Zamawiającym jest E003B7 Sp. z o. o. - spółka celowa Rafako S.A., głównego wykonawcy inwestycji" - czytamy w komunikacie.

"Realizacja inwestycji w energetyce jest zawarta w strategii grupy zmierzającej do dywersyfikacji działalności" - powiedział członek zarządu Andrzej Meder, cytowany w komunikacie.

Przedmiotem kontraktu jest dostawa i montaż konstrukcji stalowej budynków maszynowni, kotłowni, bunkrowni, LUVO, SCR, montaż bunkrów węglowych, podniesienie i ułożenie zdmuchiwaczy parowych z przeznaczeniem dla bloku energetycznego o mocy 910 MW mocy elektrycznej brutto, podano także.

Portfel zamówień grupy na koniec III kwartału wynosił 986,5 mln zł, poinformowała również spółka.

Podstawową działalnością grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2014 r. spółka odnotowała 1,43 mld zł skonsolidowanych przychodów. Akcje spółki od czerwca 1998 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)

d2np2r0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2np2r0