Trwa ładowanie...
d7ilkgc
27-01-2016 12:10

Konsorcjum Kopeksu i Famuru ma umowę z JSW na sprzęt za 60,3 mln zł netto

Warszawa, 27.01.2016 (ISBnews) - Konsorcjum w składzie Kopex Machinery - spółka zależna Kopeksu - i Famur podpisało z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW) umowę na dostawę ścianowych sekcji obudów i przenośników zgrzebłowych dla KWK "Knurów -Szczygłowice" Ruch Szczygłowice" za 60,29 mln zł netto, podał Kopex.

d7ilkgc

Przedmiotem umowy jest: "Dostawa 167 szt. fabrycznie nowych ścianowych sekcji obudów zmechanizowanych typu FRS-18/46-2x3056 o zakresie pracy od 2,0 m do 4,5 m wraz z instalacją zasilającą wysokociśnieniową oraz urządzeniami montażowo-transportowymi, fabrycznie nowego przenośnika zgrzebłowego ścianowego typu Rybnik 850, fabrycznie nowego przenośnika zgrzebłowego podścianowego typu Grot 850 z kruszarką i urządzeniem przekładkowym" - czytamy w komunikacie.

Okres realizacji umowy wynosi 15 tygodni od daty zawarcia umowy dla sekcji obudów zmechanizowanych wraz z instalacją zasilającą wysokociśnieniową oraz urządzeniami montażowo-transportowymi oraz 6 tygodni od daty zawarcia umowy dla przenośnika zgrzebłowego ścianowego, przenośnika zgrzebłowego podścianowego z kruszarką i urządzeniem przekładkowym, podano również.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2014 r. spółka odnotowała 1,43 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

d7ilkgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ilkgc