Trwa ładowanie...
d10tl4w

Konsorcjum KT Corporation i Asseco podpisze w czwartek kontrakt na "Internet dla Mazowsza"

02.10. Warszawa (PAP) - Agencja Rozwoju Mazowsza w czwartek, 3 października podpisze z konsorcjum z udziałem KT Corporation, Daewoo i Asseco kontrakt na budowę sieci...

d10tl4w
d10tl4w

02.10. Warszawa (PAP) - Agencja Rozwoju Mazowsza w czwartek, 3 października podpisze z konsorcjum z udziałem KT Corporation, Daewoo i Asseco kontrakt na budowę sieci szerokopasmowej województwa mazowieckiego - wynika z komunikatu ARM.

PAP w czerwcu informowała, że oferta konsorcjum KT Corporation, Daewoo International Corporation, Asseco Poland, Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych, Biatel Telekomunikacja, Biatel BIT, KBTO za około 458 mln zł brutto okazała się tańsza niż oferta grupy Hawe, która przekraczała budżet inwestora opiewający na 475 mln zł brutto.

W lipcu ARM wybrała ofertę konsorcjum z udziałem Asseco Poland jako najkorzystniejszą.

Przedmiotem przetargu był wybór partnera prywatnego do realizacji, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, pasywnej i aktywnej sieci szerokopasmowej (w technologii światłowodowej) na terenie województwa mazowieckiego. W wyniku realizacji projektu minimum 90 proc. ludności Mazowsza ma mieć możliwość podłączenia do internetu. Projekt zakłada budowę 3.680 km tras światłowodowych, 42 węzłów szkieletowych, 308 węzłów dystrybucyjnych i 4 technicznych oraz wybudowanie sieci dostępowej NGA (FTTB) w 33 miejscowościach.

Kryterium oceny ofert były cena (65 proc.) oraz inne kryteria ekonomiczne i jakościowe (35 proc.).(PAP)

Analitycy szacowali wcześniej udział Asseco w konsorcjum na 40-60 mln zł. Informatyczna firma ma dostarczyć sprzęt i oprogramowanie.(PAP)

gsu/ jtt/

d10tl4w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10tl4w