Trwa ładowanie...
d1ci0mw
d1ci0mw

Konsorcjum Mirbudu ma umowę na I etap obwodnicy Inowrocławia za 359 mln zł

Warszawa, 06.11.2014 (ISBnews) - Konsorcjum Mirbudu i PBDiM Erbedim zawarło z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę na budowę obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25 (etap I) o długości prawie 19 km, podała GDDKiA. Wartość kontraktu to 359 mln zł brutto.
Share
d1ci0mw

"Wykonawca wybuduje obwodnicę miasta za kwotę 359 mln zł, dając na wykonane prace 10 lat gwarancji. Obwodnica ma być gotowa w 27 miesięcy od daty podpisania umowy (z wyłączeniem okresów zimowych), a zadanie zostanie zrealizowane w systemie Projektuj i Buduj" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja polegać będzie na budowie prawie 19 km trasy posiadającej po dwa pasy w obu kierunkach. Obwodnica ominie miasto od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu kierowców jadących na trasie Toruń - Poznań. Zadanie zakłada też budowę 3 węzłów drogowych ("Latkowo", "Jacewo" i "Tupadły" ), kilkunastu obiektów inżynierskich a także przebudowę istniejącej sieci drogowej.

Mirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 937,30 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

d1ci0mw

Podziel się opinią

Share
d1ci0mw
d1ci0mw