Trwa ładowanie...
d4iphjv
d4iphjv

Konsorcjum Porr PI ma umowę na obwodnicę Koszalina na S6 za 645,6 mln zł

Warszawa, 03.03.2016 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zawarła z konsorcjum firm Porr Polska Infrastructure i Polbud-Pomorze umowę na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód. Wartość podpisanej umowy wynosi 645,6 mln zł brutto, podała Dyrekcja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4iphjv

"Obwodnica będzie miała długość 20,1 km, jej realizacja powinna się zakończyć w lipcu 2018 roku. Jest to pierwszy odcinek drogi S6, w województwie zachodniopomorskim, na którym rozpoczną się prace budowlane. W realizacji w formule projektuj i buduj jest również 6 odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina, o łącznej długości niemal 120 km, tam roboty budowlane rozpoczną się w II kwartale przyszłego roku" - czytamy w komunikacie.

Obwodnica Koszalina i Sianowa wyprowadzi z Koszalina ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej nr 6. Obwodnica będzie miała parametry dwujezdniowej drogi ekspresowej z rezerwą pod trzeci pas ruchu w pasie rozdziału. W ramach inwestycji powstanie 5 węzłów drogowych, wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt. Czas realizacji inwestycji to 22 miesiące od daty podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca), podano również.
Obwodnica jest kontynuacją odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina, dla których w ubiegłym roku podpisano już umowy na realizację w formule projektuj i buduj. Odcinki te będą gotowe w 2020 roku. Łącznie razem z obwodnicą Koszalina i Sianowa w realizacji znajdują się odcinki S6 o długości 140 km, natomiast łączna wartość podpisanych umów wynosi ponad 2,8 mld zł. W trakcie procedury przetargowej jest droga S6 Koszalin - Słupsk o długości 46,2 km. Ten ostatni fragment drogi S6 w województwie zachodniopomorskim powinien być gotowy w 2020 roku, podsumowała GDDKiA.

(ISBnews)

d4iphjv

Podziel się opinią

Share
d4iphjv
d4iphjv