Trwa ładowanie...
d1oosc0
Defence24

Kontrole na granicach Polski z Unią znikną na święta

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia znikną kontrole na granicach lądowych i morskich Polski z Unią. Rozszerzenie strefy Schengen o dziewięć nowych państw Wspólnoty nastąpi 21 lub 22 grudnia.
Share
d1oosc0

*Tuż przed świętami Bożego Narodzenia znikną kontrole na granicach lądowych i morskich Polski z Unią. Rozszerzenie strefy Schengen o dziewięć nowych państw Wspólnoty nastąpi 21 lub 22 grudnia - donosi "Rzeczpospolita". *

Dziennik ujawnia, że taka data padła na poniedziałkowym nieoficjalnym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Lizbonie. Tę informację potwierdził gazecie portugalski eurodeputowany, Paolo Coelho - autor raportu o stanie przygotowań do rozszerzenia strefy Schengen.

"Rzeczpospolita" pisze, że z unijnego dokumentu wynika, iż nowe państwa Wspólnoty są gotowe, aby wejść do strefy Schengen. Bruksela chwali Polskę za przygotowanie. Ostatnia misja ekspertów odwiedziła punkty graniczne i posterunki policji w naszym kraju w ubiegłym tygodniu.

d1oosc0

Jak dodaje "Rzeczpospolita", w raporcie napisano, że wszystkie niedociągnięcia zostały naprawione. Jeden z dyplomatów ujawnił dziennikowi, że unijni urzędnicy byli zdumieni, widząc, jak na wschodnich krańcach Polski działa supernowoczesny system komputerowy. Gazeta przypomina, że początkowo rozszerzenie strefy Schengen planowano na 1 stycznia 2008 roku. (meg)

Zobacz też:
Firmy kuszą stypendiami
Do pracy przyjeżdża więcej cudzoziemców

d1oosc0

Podziel się opinią

Share
d1oosc0
d1oosc0