Trwa ładowanie...
dfzigsj

Kopex chce pozyskać partnera kapitałowego do inwestycji w Kopalnię Przeciszów

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - Kopex chce pozyskać partnera do inwestycji w kopalnię w Przeciszowie. Zakłada, że koncesję na wydobycie uzyska w III lub IV kwartale br., poinformował prezes Bogusław Bobrowski.

Share
dfzigsj

"Projekt kopalni jest realizowany, ale na zasadzie takiej, że tworzone jest aktywo. W tej chwili trwa proces pozyskiwania koncesji na eksploatację złoża, zakładamy, że uzyskamy ją w III lub IV kwartale? - powiedział Bobrowski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że Kopex nie jest w stanie samodzielnie zrealizować inwestycji, na którą capex wyniósłby ok. 2 mld zł, dlatego spółka szuka partnera kapitałowego do tego projektu. Jednak, jego zdaniem, będzie to możliwe dopiero po uzyskaniu koncesji.

"Rozglądamy się, pomaga nam w tym instytucja doradcza, natomiast musimy zaoferować konkret, a konkretem jest koncesja" - powiedział prezes.

"Idealnym rozwiązaniem byłoby, żeby ktoś wszedł kapitałowo w tę spółkę, gdzie Kopex byłby udziałowcem, ale czy to się ziści - to na razie trudno odpowiedzieć" - dodał.

dfzigsj

Według informacji od doradców, kapitał na tę inwestycję jest możliwy do pozyskania. Inwestorem może być na przykład fundusz typu private equity, powiedział także Bobrowski.

Kopex zakłada, że wydobycie w Kopalni Przeciszów wynosić będzie 4 mln ton rocznie, a koszty wydobycia będą o ok. 2/3 niższe niż w innych kopalniach. Na obecnym etapie projektu spółka szacuje wartość aktywa na 42 mln zł.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie.

(ISBnews)

dfzigsj

Podziel się opinią

Share
dfzigsj
dfzigsj