Trwa ładowanie...

Kornel Morawiecki, ojciec przyszłego premiera: będziemy z synem w różnych partiach

Ojciec wskazanego na premiera w rządzie PiS Mateusza Morawieckiego nie zamierza wstępować do partii, w której jest jego syn. Kornel Morawiecki zamierza pozostać w kole parlamentarnym Wolni i Solidarni.

Kornel Morawiecki, ojciec przyszłego premiera: będziemy z synem w różnych partiachŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2gjrit
d2gjrit

- Nawet jeśli mój syn zostanie premierem, nie planuję, by koło Wolni i Solidarni miało się przyłączyć do PiS - mówi Kornel Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem". - My jesteśmy po to, by równoważyć władzę - dodaje.

Marszałek senior przekonuje, że przyszły premier lepiej od niego zna realia polityki. - Gdybym miał mu dać ojcowską radę, brzmiałaby: znajdź wizję dla solidarnej, sprawiedliwej Polski, podziwianej przez Europę. Wierzę, że każdy następny premier będzie lepszy niż poprzedni. Jak Mateusz wstępował do polityki, to wiadomo, że miał duże ambicje – mówi w rozmowie z tabloidem Kornel Morawiecki.

W czwartek po południu Beata Szydło złożyła rezygnację z funkcji premiera na ręce Komitetu Politycznego PiS. Rezygnacja została przyjęta w tajnym głosowaniu, a na stanowisko szefa rządu politycy PiS rekomendowali dotychczasowego wicepremiera - Mateusza Morawieckiego. Dotychczasowa szefowa rządu jest namawiana do tego, by objęła funkcję wicepremier.

d2gjrit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gjrit