Trwa ładowanie...
d23bt84

Koronawirus. InPost zapewnia, że paczkomaty będą funkcjonować

Przedstawiciele sieci deklarują, że "paczkomaty nie chorują". Jednak ich klienci już tak, więc w dobie obawy zakażeniem koronawirusa, InPost uruchamia nowe funkcje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paczkomaty Inpostu będą działać, pandemia koronawirusa ich nie powstrzyma.
Paczkomaty Inpostu będą działać, pandemia koronawirusa ich nie powstrzyma. (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d23bt84

Galerie handlowe pozostają zamknięte, dlatego też Polacy coraz chętniej zwracają się ku zakupom w internecie. Dlatego też zwiększone zainteresowanie i idące wraz z nim większe obłożenie paczkomatów, wymusza na InPoście zmiany w funkcjonowaniu, o czym podaje "Puls Biznesu".

- Zdecydowanie zauważamy trend przenoszenia handlu z offline'u do online'u. Za tym idzie zauważalny wzrost popytu na nowoczesne usługi logistyczne. Odnotowujemy szczególne zainteresowanie klientów usługami paczkomatowymi, gdyż są one obecnie najbezpieczniejszą formą dostawy zakupów. Nasi klienci chcą do minimum ograniczyć ryzyko kontaktów z innymi osobami, w tym z kurierami. Korzystają z odbioru w paczkomacie, bo paczkomat nie choruje - mówi Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu, cytowany przez "PB".

I tak uruchomiona została funkcja "Paczka w Weekend", czyli dostawy i wysyłki przesyłek w sobotę i niedzielę. Oprócz tego uruchomiona została także możliwość uruchomienia skrytki w paczkomacie za pośrednictwem smartfona. Ma to służyć zmniejszaniu się kolejek przed automatami. Ponadto klient nie musi dotykać panelu sterującego.

d23bt84

Zobacz też: Koronawirus. Pakiet antykryzysowy. "Za miesiąc dowiemy się, czy będzie potrzeba nowelizacji budżetu"

InPost deklaruje, że w kwestiach ochrony współpracuje z przewoźnikami oraz podwykonawcami.

d23bt84

Do nowych warunków przystosowują się także inne firmy logistyczne. Szopi.pl - firma dostarczająca zakupy ze sklepów stacjonarnych - nawiązała współpracę z Carrefourem, w wyniku której osoby po 60. roku życia otrzymają za darmo swoje zamówienia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23bt84

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d23bt84

Podziel się opinią

Share
d23bt84
d23bt84