Trwa ładowanie...

Koronawirus. Podejrzenie wirusa w Polsce - turysta z Azji profilaktycznie trafił do szpitala

Koronawirus. Wojewódzki Inspektorat Sanitarny (WIS) w Bydgoszczy poinformował, że turysta z Azji zgłosił się do jednego ze szpitali w regionie. Mężczyzna miał podwyższoną temperaturę i typowo grypowe objawy.

Share
Koronawirus. Podejrzenie wirusa w Polsce - turysta z Azji profilaktycznie trafił do szpitalaŹródło: PAP/EPA, fot: MA PING
d16myft

Koronawirus. Podejrzenie wirusa w Polsce - turysta z Azji profilaktycznie trafił do szpitala

Jak powiedział na antenie TVP3 Bydgoszcz szef PWI Jan Kasprzak, osoba przebywająca od poniedziałkowego popołudnia w jednym ze szpitali, była w Azji i odnotowano u niej objawy typowo grypowe.

Oglądaj: Koronawirus z Chin zbiera żniwo. Polak z Changsha pokazuje puste ulice

Turysta trafił do szpitala, gdyż istniało duże ryzyko, że przyczyną jego niedyspozycji jest właśnie koronawirus. Jednak samo działanie lekarzy ma charakter profilaktyczny i jak podkreśla Kasprzak, jego zdaniem wskazany przypadek nie jest spowodowany wirusem 2019-nCoV.

d16myft

W instrukcjach Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego dot. przypadków podejrzenia koronawirusa znajduje się również zalecenie, by turyści z obszaru Azji Południowo-Wschodniej, odczuwający jakieś dolegliwości np. podwyższoną temperaturę, objawy typowo grypowe, poddali się natychmiastowemu nadzorowi epidemiologicznemu.

Koronawirus. Podejrzenie wirusa w Polsce - turysta z Azji profilaktycznie trafił do szpitala

Jednocześnie chińskie władze robią wszystko, co mogą, aby zapobiec kolejnym zakażeniom. Zadanie jest o tyle trudne, że koronawirus coraz łatwiej się przenosi. Przyznał to szef chińskiej Państwowej Komisji Zdrowia i Planowania Rodziny, minister Ma Xiaowei.

Już na początku tego tygodnia pojawiły się doniesienia odnośnie pojawienia się koronawirusa u naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszy niemiecki pacjent zarażony koronawirusem ma 33 lata. Jak ustaliły niemieckie służby medyczne nie wyjeżdżał ostatnio za granicę. Tym samym musiał zarazić się 2019-nCoV na terenie Niemiec.

d16myft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16myft
d16myft